Biłgoraj: Policjanci odwiedzili dzieci na zimowisku

  • 18.01.2020, 11:00
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Biłgoraj: Policjanci odwiedzili dzieci na zimowisku Fot. KPP Biłgoraj
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Aby ferie były bezpieczne policjanci spotykają się z uczniami i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich biłgorajskiej komendy wraz z funkcjonariuszem Nilo odwiedzili w czwartek (16 stycznia) dzieci spędzające czas na zimowisku w Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju. Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Aby ferie były bezpieczne policjanci spotykają się z uczniami i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci poruszyli tematykę związaną z prawidłowym zachowaniem w domu i poza nim. Przypomnieli, że nie wolno przyjmować od obcych osób prezentów i słodyczy czy oddalać się z osobami nieznajomymi. Przebywając w domu podczas nieobecności rodziców zawsze należy zamykać drzwi na klucz i nie otwierać osobom, których nie znamy.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Nilo przypomnieli dzieciom jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Ponadto policjanci zwrócili  uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach i chodnikach  zachęcając do używania elementów odblaskowych. Pomimo dodatnich temperatur i braku śniegu policjanci mówili o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i jazdą na sankach w pobliżu dróg.

Źródło: KPP Biłgoraj

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe