Zamość: Impreza na urodziny Leśmiana

  • 19.01.2020, 06:00
  • ak
Zamość: Impreza na urodziny Leśmiana
Przyjść na tę imprezę może każdy, kto w Zamojskim Domu Kultury odbierze darmową wejściówkę. Na środę, 22 stycznia w ZDK zaplanowano koncert z okazji urodzin Bolesława Leśmiana.

Wydarzenie jest organizowane w Zamościu po raz trzeci, Odbędzie się dokładnie w dniu rodzin poety. Bolesław Leśmian przyszedł na świat 22 stycznia 1877 roku.

Podczas środowego koncertu w ZDK (początek o godz. 18) wystąpią: Łukasz Jemioła (śpiew, gitara) z zespołem: Michał Iwanek (fortepian), Michał Kowalczyk (kontrabas, gitara basowa), Damian Szymczak (klarnet). Wykonają autorskie kompozycje do poezji Leśmiana, ale również Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima, jak również własne tłumaczenia amerykańskich standardów jazzowych z czasów dwudziestolecia międzywojennego, taki twórców jak: Cole Porter, Gershwin, L. Armstrong.

Ponieważ impreza jest organizowana z okazji urodzin, na widzów czekać będzie tort. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odebrania w ZDK.

Bolesław Leśmian urodził się w Warszawie, w zasymilowanej rodzinie inteligencji żydowskiej, ale wiele lat swojego dorosłego życia spędził w Zamościu, gdzie pracował jako notariusz. Tutaj też tworzył. Mieszkał w kamienicy nazywanej Centralką, w której obecnie mieści się m.in. redakcja Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wąsik
wąsik 19.01.2020, 16:02
żydka LESMANA nie popieram.

Pozostałe