Hrubieszów: Pojadą do pożaru nowym wozem

  • 17.01.2020, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Pojadą do pożaru nowym wozem Fot. KP PSP Hrubieszów
Strażacy z Hrubieszowa mają nowy wóz bojowy. To MAN TGM 18.320 z silnikiem o mocy 235 kW z napędem 4X4. Zbudowała go firma “Stolarczyk”.

Pojazd jest wyposażony we wszystko, co w strażackim wozie być powinno. Ma zbiorniki na wodę o pojemności 6 tys. litrów oraz 600-litrowy na środek pianotwórczy. Jest w nim również wyciągarka elektryczna o udźwigu 5 ton, autopompa, lance mgłowe, zraszacze, maszt oświetleniowy oraz działko wodno-pianowe.

Ten nowy nabytek nie był tani. Kosztował ponad 994 tys. zł. Pieniądze na jego zakup pochodziły z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (200 tys. zł), dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (250 tys) i pożyczki z tego samego źródła (300 tys.), a także Starostwa powiatowego w Hrubieszowie (ponad 144 tys. zł) i środków własnych hrubieszowskiej komendy (100 tys. zł). 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe