Obsza: Przeżyli z sobą wiele lat...

  • 17.01.2020, 08:00
  • ak
Obsza: Przeżyli z sobą wiele lat... Fot. UG Obsza
Minęło już pół wieku od momentu, gdy stanęli na ślubnym kobiercu. Byli wówczas młodzi, zakochani i wierzyli, że będą ze sobą na dobre i na złe. Lata mijały, a oni trwali w małżeństwach. Wytrwali do dziś. Ostatnio świętowali złote gody.

Ten piękny jubileusz małżonkowie z gminy Obsza świętowali w ostatnią niedzielę (12 stycznia). Uroczystość złotych godów zorganizował dla nich samorząd. Najpierw dziesięć par odnowiło przysięgę sprzed lat podczas mszy, którą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Obszy odprawili proboszcz ks. Paweł Sochacki i wikariusz ks Andrzej Wąsek.

Po nabożeństwie jubilaci i ich najbliżsi przenieśli się do Karczmy Roztocze. Wójt Andrzej Placek wręczał tam małżonkom "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne i kwiaty.

Tego dnia świętowali: Janina i Józef Boberowie z Olchowca, Danuta i Antoni Bukowińscy z Woli Obszańskiej, Kazimiera i Jan Borowscy z Olchowca, Marianna i Władysław Bździuchowie z Babic, Anna i Michał Doboszowie także z Babic, Janina i Jan Krzyszychowie z Zamchu, Józefa i Mirosław Padiaskowie z Olchowca, Maria i Henryk Pawłowscy z Obszy, Józefa i Józef Plaskaczowie z Woli Obszańskiej oraz Krystyna i Józef Pokrowscy z Babic.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe