Zamość: Dzieci przyszły do komendanta

  • 15.01.2020, 15:06
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Zamość: Dzieci przyszły do komendanta Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Mali mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego, którzy zimowe ferie spędzają na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 3, już wiedzą, jak wygląda gabinet komendanta powiatowego policji. Podczas wizyty w komendzie miały też okazję dokładnie zwiedzić budynek. Dzieci wzięły również udział w pogadance na temat bezpieczeństwa.

Swoje zwiedzanie mali goście rozpoczęli od stanowiska dowodzenia, następnie asp. Wioletta Myszczyńska oprowadziła dzieci po areszcie. Każdy uczeń z bliska zobaczył, jak wygląda cela osób zatrzymanych. Zaskoczeniem dla dzieci było, iż wszystko jest na stałe przytwierdzone do podłogi.

W ramach relaksu uczniowie przenieśli się do siłowni znajdującej się w piwnicy komendy. Tam też, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób policjanci mogą dbać o sprawność fizyczną. Następnym punktem programu było spotkanie z komendantem insp. Arturem Deryło. Każdy chciał usiąść na fotelu najważniejszej osoby w komendzie.

Dzieci również miały okazję przywitać się z psem służbowym i obejrzeć radiowóz. W trakcie spotkania policjantka przeprowadziła krótka prelekcję na temat bezpiecznych ferii a także poruszyła bardzo ważny temat przemocy. Na pamiątkę wizyty uczniowie dostali malowanki, broszurki jak zachować się bezpiecznie podczas ferii i odblaski aby byli widoczni na drodze po zmroku.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe