Gm. Biłgoraj: Już 16. raz kolędowali w Hedwiżynie

  • 15.01.2020, 10:00
  • ak
Gm. Biłgoraj: Już 16. raz kolędowali w Hedwiżynie Fot. UG Biłgoraj
To już tradycja w gminie Biłgoraj, że na początku roku w Hedwiżynie organizowany jest Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Ostatni, już szesnasty z rzędu, odbył się w niedzielę, 12 stycznia.

W imprezie wzięło udział 14 gminnych zespołów śpiewaczych oraz 5 młodzieżowych grup wokalno-instrumentalnych. Zanim rozpoczął się konkurs, z koncertem kolęd wystąpił radny Marek Małysa oraz ks. Krzysztof Jankowski z parafii w Soli. Natomiast młodzież ze szkoły w Hedwiżynie wystawiła jasełka przygotowane pod kierunkiem ks. proboszcza Zbigniewa Sawickiego. Gościnnie zagrała też Niżańska Kapela Ludowa, a muzykę do tańca zagrał zespół Egzotic.

Prezentacje konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Jurorami byli widzowie. Publiczność zdecydowała, że pierwsze miejsce wśród młodzieży należy się zespołowi „Kolędniczki z Dereźni i Podlesia” ze SP w Dereźni Solskiej. Drugą nagrodę zdobyły „Rudzianeczki” ze SP w Woli Dereźniańskiej, a trzecią zespół z SP w Hedwiżynie. Laureaci wyróżnień to duet ze SP w Gromadzie i zespół wokalno-instrumentalny ze SP w Dąbrowicy.

CZYTAJ TAKŻE: SZYMON MAJEWSKI NA ROZTOCZU. MÓWIŁ O HEDWIŻYNIE

W kategorii dorosłych najpiękniej śpiewał zespół z Rudy Solskiej. Na drugim miejscu znalazł się chór z Korytkowa Dużego, zaś na trzecim grupa śpiewaczo-obrzędowa „Jarzębina” z Bukowej.

Organizatorami przeglądu byli mieszkańcy Hedwiżyna, miejscowa jednostka OSP, zespół „Stok” i Koła Gospodyń Wiejskich oraz Szkoła Podstawowa w Hedwiżynie.

CZYTAJ TAKŻE: HEAD VISION ODPOWIADA SZYMONOWI MAJEWSKIEMU

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe