Zamość: Nie żyje Marek Antoni Terlecki

  • 15.01.2020, 08:30
  • red.
Zamość: Nie żyje Marek Antoni Terlecki Fot. Janusz Zimon
W sobotę, 11 stycznia zmarł Marek Antoni Terlecki, artysta malarz i ilustrator.

Urodził się w 1951 roku w Zamościu. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, autorem wystaw indywidualnych, uczestnikiem kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Bułgarii, Niemczech, Francji, Holandii. Zajmował się malarstwem olejnym, akwarelą, pastelami, rysunkiem, grafiką warsztatową i użytkową.

Jego prace znajdują się w kolekcji Biura Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej, a także w licznych prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

 

Msza pogrzebowa za duszę Marka Antoniego Terleckiego zostanie odprawiona dzisiaj (15 stycznia) o godz. 14 w Katedrze Zamojskiej.

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe