Oszuści wysyłają smsy i maile. Nie daj się nabrać

  • 14.01.2020, 10:42
  • ak
Oszuści wysyłają smsy i maile. Nie daj się nabrać Fot. pixabay.com
Jeden stracił 3 tys. zł. Drugi w ostatniej chwili uratował 8,5 tys. zł. Dwaj mieszkańcy naszego regionu padli ofiarami oszustów internetowych.

Sposób działania był w obu przypadkach podobny. Zaczęło się od niewinnie wyglądającego smsa i e-maila. Informowano w nich o niewielkich zaległościach finansowych. Należało je opłacić poprzez dołączony do wiadomości link.

29-latek z gminy Radecznica postąpił zgodnie z instrukcją. Chciał otrzymać przesyłkę, więc zdecydował się dopłacić 88 groszy. Po fakcie zorientował się, że z jego konta "wyparowały" prawie 3 tys. zł.

54-latek z Zamościa był bardziej czujny. Odebrał e-maila z informacją o zadłużeniu w wysokości 1,98 zł  na jednym z portali aukcyjnych. Miał zapłacić, by uniknąć zablokowania konta. Mężczyzna wszedł w link, ale przeanalizował podane tam kwoty. Okazało się, że próbowano od niego wyłudzić 8,5 tys. zł. Natychmiast powiadomił o tej próbie oszustwa swój bank i policję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe