Metelin nie da się wykluczyć

  • 15.01.2020, 06:00
  • par
Metelin nie da się wykluczyć Busami przewożeni będą głównie uczniowie z Metelina i podhrubieszowskich miejscowości.
W tym tygodniu Rada Powiatu Hrubieszowskiego zdecyduje, czy zostanie utworzone połączenie komunikacyjne pomiędzy Metelinem, Czerniczynem i Hrubieszowem. Jeżeli radni zaakceptują propozycję starosty, busy będą przywoziły do Hrubieszowa uczniów z podmiejskich miejscowości.

 Nowa linia komunikacyjna z Metelina przez Czerniczyn do Hrubieszowa (i z powrotem) zostanie utworzona na wniosek Anety Dąbrowskiej, przewodniczącej Rady Gminy Hrubieszów, która w ub. roku złożyła interpelację, w której podniosła problem wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Metelina.

CZYTAJ TAKŻE: MILIONY DO PODZIAŁU NA NOWE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE

 – Problem dotyczy głównie uczniów, którzy mają kłopoty ze sprawnym dojazdem do szkół w Hrubieszowie i z powrotem do domów po szkolnych zajęciach. Obecnie około dziesięcioro dzieci nie ma bezpośredniego dojazdu do szkół. Dojeżdżają z przesiadkami albo muszą liczyć na podwózkę autem kogoś ze znajomych lub rodziny – tłumaczy Aneta Dąbrowska. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe