Werbkowice: Kupcy handlują, gmina się sądzi

  • 15.01.2020, 05:51
  • par
Werbkowice: Kupcy handlują, gmina się sądzi Fot. pixabay.com
Targowisko "Mój Rynek" w Werbkowicach właśnie udostępniono handlującym.

Pod koniec grudnia ub. roku miał miejsce odbiór techniczny targowiska "Mój Rynek". Wykonawca robót – firma z Hrubieszowa przekazała tę inwestycję gminie Werbkowice 3 miesiące po terminie. Tamtejsi samorządowcy będą przed sądem dochodzić 90 tys. zł odszkodowania za te opóźnienia.

Targowisko "Mój Rynek" w Werbkowicach jest położone na działce, którą wcześniej  zajmowało gospodarstwo rolne IUNG w Puławach – RZD. Obecnie pod metalowym zadaszeniem jest tam 20 stoisk handlowych rozmieszczonych po obydwu stronach wiaty. Dzieli je korytarz dla klientów. Są dodatkowe 4 stoiska poza zadaszeniem dla kupców handlujących z samochodów. Gotowy jest także budynek administracyjno-socjalny z ubikacją i łazienką oraz parking dla 30 samochodów, w tym 2 miejsca dla aut osób niepełnosprawnych. Łącznie wartość inwestycji oszacowano na ponad 1,3 mln zł. Gmina otrzymała na nią 782 tys. dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę kosztów pokryje z własnego budżetu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rozbawiony mieszkaniec gminy
Rozbawiony mieszkaniec gminy 17.01.2020, 19:04
Warunki pogodowe byly jakie byly deszcz,skwar,a tam w tym dołku grzeje albo wieje chłodem wiec dziwne by było gdyby zrobili to na czas ale kogo robotnik interesuje ma zasuwac bo w terminie ma się wyrobić to po pierwsze ,po drugie nadzur budowy odebrał wiec czego teraz gmina szuka.Ale w sumie kogo to obchodzi wujtową? Siedzi w ciepełku albo w pomieszczeniu klimatyzowanym ale ją interesują kary umowne nuż widelec "wykonawca może jołop" I zapłaci żeby ona mogła swoje gminne długi spłacić jaja jak berety .Radni z gminy odchodzą ,rynek wujtowej się nie podona ciekawe czym jeszcze gmina w gazecie zaslynie !
Kronikarz
Kronikarz 16.01.2020, 18:33
To targowisko jest tam potrzebne tak samo jak amfiteatr w parku. Tworzy się takie inwestycje jakby gmina już nie miała co z pieniędzmi zrobić a sytuacja finansowa mówi co innego. Tak samo jak asfalt z chodnikami kładzie się w Werbkowicach tam gdzie nikt nie mieszka. Ale kogo to interesuje, ważne że są inwestycje
Senior -
Senior - 16.01.2020, 15:15
Seniora w Gok juz ponad rok robią specjalisty. A takie piekne zdjęcia z tabliczką za 100 tys były. widac w gminie czas inaczej biegnie, wskazówki przestawili rok do tyłu
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 16.01.2020, 10:44
To jest blew to co pisza w tym artykule.Kary umownej nie bedzie bo termin gmina wydluzyla bodajże do połowy grudnia a to że tak dlugo nie otwierali rynku to jest tylko wina gminy a nie wykonawcy bo wykonawca zglosił odbiór w grudniu lecz gmina twierdziła że nie ma czasu odebrać .Tacy są tam ludzie zapracowani!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.01.2020, 12:53
Ale dlaczego Gmina ma się sądzić o kary umowne? W takich sytuacjach karę umowną potrąca się z wynagrodzenia Wykonawcy. Jeśli Gmina nie potrąciła kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy i zapłaciła Wykonawcy całość wynagrodzenia oraz dopiero terach chce iść do sądu to chyba ktoś zawalił temat w Gminie. To jest działanie na szkodę Gminy.

Pozostałe