Samochody tańczyły na lodzie

  • 14.01.2020, 07:00
  • m
Samochody tańczyły na lodzie W Dąbrowie Tomaszowskiej ciągnikiem z przyczepką wylądował w rowie 79-letni rolnik.
9 stycznia gołoledź dała się we znaki mieszkańcom prawie połowy powiatu tomaszowskiego.

 W gminie Jarczów odwołano zajęcia lekcyjne w szkołach, bo było zbyt niebezpiecznie, by szkolne autobusy mogły ruszyć w drogę. W Bełżcu piaskarka sunąc po lodzie, uderzyła w policyjny radiowóz, w Dąbrowie Tomaszowskiej rolnik zjechał ciągnikiem do rowu. A wszystko to efekt gołoledzi.

W środę 8 stycznia wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla południowej części Małopolski i województwa lubelskiego oraz województwa podkarpackiego. Prognozowano, że na tym obszarze miejscami wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. I spowodowały. 9 stycznia gołoledź na kilka godzin sparaliżowała gminę Jarczów.

 

200 uczniów nie poszło do szkoły

W gminie Jarczów są trzy szkoły podstawowe: w Jarczowie, Gródku, Chodywańcach oraz szkoła filialna w Wierszczycy. Uczęszcza do nich około 200 dzieci. 9 stycznia ok. 7 rano wójt Tomasz Tyrka zdecydował, że zajęcia w tych szkołach trzeba odwołać. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe