Zamieszanie na przystankach

  • 14.01.2020, 06:27
  • Bogdan Nowak
Zamieszanie na przystankach
Pasażerów z gminy Zamość niepokoją zapowiedzi MZK o ograniczeniu kursów.

Gmina Zamość nie zgodziła się na zwiększenie dofinansowania kursów autobusów zamojskiego MZK realizowanych na jej terenie. Samorządowcy zastanawiają się czy w ogóle płacić. I to już od przyszłego roku. Może lepiej skorzystać z usług innych przewoźników.

Do Żdanowa, w którym mieszkam, dojeżdża autobus linii "21". On kursuje przez cały dzień, co godzinę lub dwie. Ponadto do sąsiedniej Wólki Wieprzeckiej kursuje dwa razy dziennie autobus linii "35", którą także obsługuje zamojski MZK – opowiada jedna z mieszkanek Żdanowa. 

– Te autobusy w godzinach rannych oraz po godz. 15 są po prostu przepełnione. Tłok bywa w nich taki, że naprawdę trudno szpilkę wcisnąć. Bo tych autobusów jest stanowczo za mało! Tak uważam. Nie wiem w jakim kierunku pójdą planowane przez nasz samorząd oraz MZK zmiany, ale na pewno ich zapowiedzi są niepokojące. 

Nasza czytelniczka zauważyła, że z kursów w kierunku Żdanowa korzystają głównie uczniowie zamojskich szkół, kobiety oraz osoby niepełnosprawne. 

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe