Gm. Krasnobród: Praca wre. Oczyszczalnia ścieków w przebudowie

  • 13.01.2020, 09:00
  • ak
Gm. Krasnobród: Praca wre. Oczyszczalnia ścieków w przebudowie Fot. UMiG Krasnobród
Trwają prace związane z przebudową oczyszczalni ścieków w Hutkach (gm. Krasnobród). To jedna z największych tegorocznych inwestycji. Jest częścią większego projektu, finansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej.

Obiekt jest już dość wiekowy. Ma 20 lat. W tym roku w budżecie na jego przebudowę radni zarezerwowali blisko 4,2 mln zł. Oczyszczalnia w Hutkach będzie zautomatyzowana oraz wyposażona w nowoczesne urządzenia. Będzie w niej monitorowane miejsce zrzutu ścieków i nowy system zagospodarowania osadów. Prace potrwają do października.

W ramach tego samego unijnego projektu samorząd planuje też w dalszej kolejności budowę kanalizacji w krasnobrodzkim osiedlu Podklasztor. Do sieci podłączone zostaną gospodarstwa z ulic Łąkowej i Słonecznej, Alei Najświętszej Marii Panny oraz części Sobieskiego i Tomaszowskiej. Ta część zadania ma być zrealizowana w 2021 roku.

Aż 85 proc. kosztów całości pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe