Zamość: Spotkania z Kolędą i Pastorałką w MDK

  • 13.01.2020, 07:33
  • ak
Zamość: Spotkania z Kolędą i Pastorałką w MDK Fot. MDK Zamość
Dokładnie 20 zespołów 20 z Zamościa, ale również Biłgoraja, Dereźni Solskiej, Krasnegostawu, Werbkowic, Żdanowa, Hrubieszowa, Łaszczowa i Nielisza zaprezentowało się w czwartek (9 stycznia) na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu podczas XX Wojewódzkich Spotkań z Kolędą i Pastorałką.

Ich występy oceniało jury pod przewodnictwem Magdaleny Stopy, którą wspierali ks. Piotr Spyra i Paweł Kołodziejczyk z MDK.

W pierwszej kategorii nagrodę główną Złotą Gwiazdkę wyśpiewał zespół z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Zamościu (opiekunki Jolanta Koczwara i Barbara Kurek). Srebrna Gwiazdka trafiła do grupy z Przedszkola  Miejskiego nr 12 w Zamościu (op. Grażyna Borsuk i Regina Porzuc), a Brązowa do Motylków z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Zamościu (op. Małgorzata Dziura).

Wśród nieco starszych kolędników wygrały „Aniołki z nieba” ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej (op. Alicja Chołyst). Srebrną Gwiazdkę otrzymał zespół z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju  (op. Justyna Wąsala-Gura), a trzecie miejsce zajęły „Wiolinki” z SP nr 3im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu (op. Anna Sawka).

W trzeciej kategorii wiekowej pierwszą nagrodę zdobyła „Złota Piątka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie (op. Małgorzata Dzik). Srebrna Gwiazdka trafiła do zespołu „Melodyjki” z SP w Werbkowicach (op. Anna Czarnecka) oraz grupy "Oni" z SP nr 3 im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie (op. Aneta Franke). Laureaci Brązowych Gwiazdek to Zespół "Forte" z SP nr 7 im Adama Mickiewicza w Zamościu (op. Katarzyna Beda) i grupa wokalna z SP w Łaszczowie (op. Arkadiusz Kłyż).

Wśród najstarszych główną nagrodę zdobył chór i zespół kameralny reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (op. Andrzej Czernik).

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe