Zamość: Dzieci i śmieci, czyli ekologia w miejskich przedszkolach

  • 12.01.2020, 10:10
  • ak
Zamość: Dzieci i śmieci, czyli ekologia w miejskich przedszkolach Fot. UM Zamość
Specjalne pojemniki do segregacji odpadów kupiło miasto Zamość. Sprezentuje je przedszkolom, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się zasad ekologicznego gospodarowania śmieciami.

Jako pierwsze takie upominki otrzymało Przedszkole Miejskie nr 12. Z tej okazji dzieciaki pod okiem wychowawczyń przygotowały specjalny ekologiczny występ. 

Odpowiednio oznakowane kosze na śmieci, do segregowania plastiku, makulatury i szkła mają pojawić się we wszystkich placówkach. Samorząd kupił je w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „Zamość segreguje”. Pojemniki mają być wykorzystywane przez nauczycieli do prowadzenia z dziećmi zajęć edukacyjnych.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamoy
Zamoy 12.01.2020, 23:33
Dobrze że uczą od najmłodszych lat. Segregowanie, odzysk, pozostałości do ekospalarni i dodatkowo mamy czystą energię. Może z czasem zwalczymy smog...

Pozostałe