Zamość: Charytatywnie w SP nr 10

  • 11.01.2020, 13:06
  • Materiał nadesłany
Zamość: Charytatywnie w SP nr 10 Fot. SP nr 10 Zamość
W okresie świat Bożego Narodzenia społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu podjęła wiele działań charytatywnych.

20 grudnia wolontariusze wyruszyli do Oddziału Paliatywnego Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, gdzie odwiedzili pacjentów, wręczając im samodzielnie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

Ogłoszono też konkurs na „Świątecznego Anioła”. Wykonane prace – figurki aniołów, zostały sprzedane podczas kiermaszu świątecznego, zorganizowanego na terenie szkoły oraz parafii katedralnej. Dochód w wysokości 432 zł przekazany został na szczytny cel – budowę Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla osób z niepełnosprawnością Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu.

Szkolny Wolontariat nie zapomniał również o Polakach mieszkających na Wołyniu. Włączając się w akcję firmy Mad – BIT kolejny raz zorganizował zbiórkę żywności i maskotek dla swoich rówieśników zza wschodniej granicy.

  – Cieszymy się, że możemy pomagać innym – małym i dużym, mieszkającym tuż obok, a także daleko stąd. Naszą nagrodą zawsze są pozytywne emocje i uśmiech na twarzach obdarowanych, a to jest dla nas najważniejsze – mówi Wiesława Chrześcijan, nauczycielka zamojskiej 10-tki.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe