Zamość: Starszy pan potrącony przez samochód na ul. Boh. Monte Cassino

  • 10.01.2020, 13:42
  • ak
Zamość: Starszy pan potrącony przez samochód na ul. Boh. Monte Cassino Fot. KMP Zamość
71-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak w czwartek, 9 stycznia po południu został potrącony przez samochód na ul. Bohaterów Monte Cassino w Zamościu.

Było ok. godz. 16. Mężczyzna jechał rowerem po ścieżce rowerowej wzdłuż chodnika. Został potrącony przez alfa romeo na drodze wyjazdowej z osiedlowego parkingu, oznaczonej jako „strefa zamieszkania”. Starszy pan przewrócił się na ziemię.

Za kierownicą auta siedział 51-letni mieszkaniec Zamościa. Zarówno on, jak i 71-letni rowerzysta byli trzeźwi. Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu cykliście przez kierującego osobówką.

Poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic poważnego mu się nie stało.

Policja przypomina:

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do stosowania zasady ograniczonego zaufania, zachowania czujności, przestrzegania przepisów oraz skupienia uwagi na tym, co dzieje się wokół. Kierujący samochodami dojeżdżając do przejścia dla pieszych, czy też przejazdu dla rowerów powinni zachować szczególną ostrożność i upewnić się czy na przejściu lub przejeździe nie znajdują się niechronieni uczestnicy ruchu. Jednak te same zasady obowiązują również rowerzystów i pieszych, oni również nie powinni wchodzić, czy też wjeżdżać na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Zobowiązani są do wcześniejszego upewnienia się, czy ich decyzja nie spowoduje zagrożenia dla nich samych lub innych uczestników ruchu. Ponieważ chwila nieuwagi, rozkojarzenie lub zbyt szybko podejmowane nieprzemyślane decyzje mogą mieć tragiczny w skutkach finał.  

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Henio
Henio 12.01.2020, 23:20
Po *** stary dziad pcha się na rower Szoda kierpwcy. Łach y zabrali pewni e mu prawko.
Zamość
Zamość 13.01.2020, 19:10
co za menda Henio, gnój zasrany
Wciśnij przycisk Start na glowie !
Wciśnij przycisk Start na glowie ! 13.01.2020, 17:16
Starsza osoba potrzebuje ruchu co to za komentarz ! Kazfy ma prawo jezdzic rowerem.. ! Zakaz bo tak uwarzasz to moze ja zabrobie Ci myslec bo twoj komentarz jest nie na miejscu ! Nie pozdrawiam a zarazem gratuluje ! Po po tym co przeczytalem naprawde gratuluje bo jestes jedyna osoba na swiecie ktora nie ma mózgu !
V
V 12.01.2020, 15:39
A rowerzysta był odpowiednio oznakowany czy standardowo jak to rowerzyści w Zamościu na czarno ubrani bez świateł najlepiej albo z mini odblaskiem którego zaskoczę was z boku nie widać!
Rowerzysta
Rowerzysta 11.01.2020, 09:33
Jasne i jeden i drogi uczestnik powinien wlaczyc myslenie, ale mysle ze znaczynym ulatwieniem byly by namalowane znaki poziome na ulicy ze ulice przecina szcieszka rowerowa i ma pierszenstwo !! Wtedy kierowca bedzie informowany. Nie kazdy zna w zamosciu drogi na "pamiec" duzo jest takich uliczek gdzie nie ma informacji dla kierowcy ze jest przejscie czy to scieszka rowerowa przecinajaca droge tym bardziej jak teraz szybko robi sie ciemno
Janek
Janek 15.01.2020, 04:59
Popieram, każdy taki przejazd powinien być pociągnięty czerwoną farbą, jak na Piłsudskiego albo Jana Pawła Ii.

Pozostałe