Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie zamojskim

  • 08.01.2020, 11:02
  • Źródło: KMP Zamość
Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie zamojskim Fot. policja.pl
Ponad 180 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym 160 kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Oto bilans wczorajszych (wtorek, 7 stycznia) wzmożonych działań „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie zamojskim.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących poruszających się po drogach krajowych stanowiących główne ciągi komunikacyjne.
Policjanci z zamojskiej drogówki na drogach powiatu, a zwłaszcza na przebiegającej tamtędy drodze krajowej nr 17 realizowali założenia akcji, egzekwując od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W czasie wzmożonych działań mundurowi skontrolowali blisko 200 kierowców, ujawniając ponad 180 wykroczeń w ruchu drogowym. Zaobserwowane wykroczenia dotyczyły głównie zbyt szybkiej jazdy niedostosowanej do obowiązujących przepisów. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości dotyczyło aż 160 kierujących. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania.

CZYTAJ TAKŻE: 

Prowadzone analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego pokazują, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, w czasie których uczestnicy tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też bardzo ważna jest jazda z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami oraz dostosowaną do panujących na drodze warunków. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że sytuacja na drodze jest dynamiczna i może bardzo szybko się zmieniać. Dla bezpieczeństwa własnego oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu kierowcy powinni dostosować styl i prędkość jazdy do swoich umiejętności, aby mieć pełną kontrolę nad samochodem i gdy zajdzie taka potrzeba - w porę zareagować.   

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe