Werbkowice: Dwie radne złożyły mandat

  • 07.01.2020, 16:33
  • par
Werbkowice: Dwie radne złożyły mandat Fot. Wikimedia Commons
Edyta Musur i Edyta Bieńkowska-Sołoducha zrezygnowały z pełnienia mandatu w Radzie Gminy Werbkowice. Żadna z nich nie podała powodu rezygnacji.

W ostatnich wyborach samorządowych obydwie radne zdobyły miejsce w Radzie Gminy Werbkowice, startując z komitetu wyborczego poprzedniego wójta tej gminy Lecha Bojko. 30 grudnia na ostatniej sesji gminnego samorządu radna Edyta Musur z Peresołowic i radna Edyta Bieńkowska-Sołoducha z Sahrynia złożyły rezygnację z pełnienia mandatu w samorządzie gminy Werbkowice. Żadna z nich nie podała powodu.   

 – Niektórym może się wydawać, że to zaskakująca decyzja, ale nie do końca. Na poprzedniej budżetowej sesji Rady Gminy obydwie radne z opozycji bardzo intensywnie spierały się z wójt Agnieszką Skubis-Rafalską. Ciągłe utarczki mogą być jednym z powodów, który wpłynął na decyzje obydwu pań – usłyszeliśmy od samorządowca z gminy Werbkowice, który prosi o zachowanie anonimowości.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KARINA
KARINA 23.01.2020, 16:44
A teraz spójrzcie na swoje wypowiedzi i zobaczcie jak "maly" człowieczek z Żoliborza swoimi chorymi aspiracjami podzielił ten kraj! Zobaczcie jak to jest kopiowane w naszej gminie! Czy naprawdę chcecie zachowywać się jak zwierzęta ( nie obrażając zwierząt). Najstarsi ludzi nie pamiętają tak podzielonej Polski. Aż chce się zapytać " Qvo vadis" Polsko?
X
X 27.01.2020, 10:31
Znam tylko jedną Karinę która reprezentuje oszustów rodzinę,jeśli to ona to niech zacznie nawracanie o siebie i swoich a nie szuka winnych gdzie ich nie ma.
Maria
Maria 27.01.2020, 00:16
Karina,nie mały człowieczek tylko Poprzednicy złodzieje,zbrodniarze,potomki najeźdźców że wschodu,okupanci i ludzie barany nie używający własnego rozumu, lubiący niewolnictwo i zafascynowanie sodomá z zachodu, oglądający ickowo szwabską propagandę z tvnu który ma celu zniszczyć wartości , tradycję i wiarę Polaków.Jedtem pewna że ty pomimo przyjętych sakramentów odeszłaś od Boga i kościoła,jak większość.aZadsj sobie pytanie czy żyjesz aby mieć czy aby być?:i nie szukaj winy w niewinnych,pokrzywdzonych,opluwanych ludziach przez złych osobników,zniewolonych przez diabła.Tylko złodziej broni złodzieja a winą obarcza niewinnych.Ale na szczęście są jeszcze w Polsce i u nas ludzie szlachetni, uczciwi i wierni Bogu.I niech tak zostanie,Niech się wola Boża stanie.Amen
Anonim
Anonim 18.01.2020, 10:59
Elektorat bojki wielce oburzony?ta wiekszość,,oburzona"to Werbkowice bo cała okolica wybrała obecną wójt,Co wy werbkowiczaki jęczycie,macie swoją wójt,nie przyniesioną w teczce,gdybyście wcześniej ją wybrali na posła to gmina by wiele zyskała,a tak figa z makiem zawistnicy.Żeby wam cukrowni nie zamknęli bo będziecie masowo powracać na wieś.Decyzję pań uszanować i nie wylewać pomyj,śmieszą ludzie którzy nie mają pojęcia o polityce a wszyscy,,znawcy.,,Wam kury szczać prowadzać".Już dawno zaklepaliście swoim najbliższym i sobie ciepłe posadki na koszt gminy.Oprócz tego wszyscy pomyślmy jak polepszyć sytuację,co zbudować,w co inwestować by dzieci chciały tu zostać bo na starość domy starców nie obsłużą wszystkich.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.01.2020, 11:37
A za co budowac i inwestowac? Przeciez tyle dlugow poprzednicy zostawili? Haha Jeszcze jej nie bylo w polityce...choc pamietamy jako radna
Anonim
Anonim 18.01.2020, 15:56
Za swoje,swój biznes otwierać, ruszyć głowami a nie czekać aż manna spadnie.
Kowalski
Kowalski 18.01.2020, 08:19
Do Wer.A co ma targowisko do radnych?Przecież te budowę zaczął p.Bojko i to on zawierał umowy z wykonawcami.Tez obserwuję sesje i widzę zajadłe dyskusje przy rozdzielaniu budżetu.Cóż,nie dziwi nic bo jak mają gospodarować skoro jest zadłużenie.Nie zazdroszczę p.wójt ani radnym ani urzędnikom ani nam podatnikom.Pi cudzych błędach,złych decyzjach trzeba poprawiać i jeszcze po roku czasu są wielkie oczekiwania.A ile to kadencji był poprzednik? Chyba jednak zbyt długo,skoro przegrał.
Kolezka
Kolezka 18.01.2020, 12:10
W nastepnym tyg.jest posiedzenie komisji budzetowej. Warto isc-moze przewodniczacy komisji cos ciekawego powie!
Wer
Wer 18.01.2020, 06:55
To dopiero, widać że całe to zamieszanie p. Wò... się nie podoba skoro wysłała swoich sługusów, a zwłaszcza jednego do komentowania wpisów. Jedna osoba podpisująca się różnymi imionami, mieszająca w to Boga. Czyżby trzeba było odwrócić uwagę od wątku targowiska. Z ciekawości obejrzałem sesje wniosek taki, radnym z tzw. koalicji nic nie trzeba, są tacy którzy jeszcze ani razu nie zabrali glosu. Biedni siedzą zahukani.
X
X 18.01.2020, 09:57
Bo podobno trzeba na posiedzenia komisji chodzic. Tam sa jatki bo kamer nie ma. I placz i krzyk i rzucanie szklankami
Ktoś
Ktoś 18.01.2020, 00:04
Ale news"wow! I co w związku z tym?dlatego was nie czytam,ani kroniki a nn i tygodnika, żyjecie płotkami, zwykłe brukowce,bardzo dobrze że zrezygnowały,szkoda że ci wszyscy uciekinierzy i wódz długu nie spłacili a to niemało!dlaczego my podatnicy mamy ponosić konsekwencje tamtych nierządów? Dlaczego jeszcze nie zostali ukarani?!cudze pieniądze im nie śmierdziały.
Eugeniusz
Eugeniusz 17.01.2020, 13:43
Uciekły z tonącegoTitanica jak ich guru poprzedni wójt? A czy wiecie że tamten wójt zadłużył gminę na kilkanaście milionów? Tyle kredytów! Teraz to się ciągnie i będzie się ciągnąć i trzeba brać nowe kredyty żeby zapłacić zaległe.I co wy na to?A wam się marzą asfalty, pierdoły,skąd na to nabrać? Dlaczego' ja jako rolnik mam płacić za błędy poprzednich władz?! Ludzie a pamiętacie czasy gdy robiło się coś w czynie społecznym? To weźcie się do roboty! A nie czekacie aż wam odśnieżą albo asfalt wyleją,pasibrzuchy wypasione,ze wsi uciekliscie do bloków a sami zero inicjatywy,na wsi to samo,tylko oczekiwania i bale dla seniorów bo sołectwa sypią nie swoją kasą,a zróbcie seniorzy zbiórkę na swój koszyczek jak chcecie balować, każdy z was ma już jakąś rentę, emeryturę.A nie,,bo wszystkim się należy".Samo się nie zrobi.Juz się wam w d.pach przewraca,jak za króla Sasa...
Prawda
Prawda 17.01.2020, 10:35
Danuta M. i Credo.Nie ma co się obrażać,tu się dyskutuje,żadne nazwiska nie padły,tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi i o kogo,chyba że,,stuknij w stół a nożyce się odezwą"ale demokracja jest a życie idzie dalej,a byśmy się podobali Bogu i sami byli w porządku,po co ta nienawiść?,niepotrzebna.
Obywatel Piszczyk
Obywatel Piszczyk 17.01.2020, 09:59
Na wczorajszej sesji rady powiatu to zdaje się popisał kronikarz hrubieszowski. Ten co hektolitry perfumy na siebie leje. Cóż nie zagłuszy ta perfuma zapachu zgniłej koniczynki. Pozdrowienia dla wszystkich Werbkowiczan.
Mirek
Mirek 18.01.2020, 15:09
Obywatelu-wole urzednika z "perfuma" niz w tiszercie i japonkach bo i tak w naszym urzedzie calkiem niedawno bywalo (nie wspominamy o merytoryce). Ludziom jest wszystko jedno z jakiej partii byle zrobiono chodnik,nie bylo problemu z wada czy smieciami. Tak juz jest i tego nie zmienimy.
Rewers
Rewers 17.01.2020, 14:54
Brawo Piszczyk! Super! Święta raca! A koniczyna śmierdzi,oj śmierdzi. Od Hrubieszowa do Werbkowic i z powrotem.
Aleksandra M.
Aleksandra M. 17.01.2020, 08:09
Widzę komentujący to były elektorat Poprzednika,ci co żyją nienawiścią i mają sklerozę że poprzedni wójt uciekł zostawiając zadłużoną gminę na miliony,rozbity służbowy samochód i więcej nic dobrego oprócz jego intryg wyborczych i całe szczęście że go już nie ma tutaj.A co chodzi o radne to jedna robi przy skupie metalu,to albo praca albo rada,a druga też pyskata nie miały nic do zaoferowania oprócz geiazdorzenia, obejrzyjcie sobie na BIP,sesje z tymi,, paniami"mała strata,nic nie wnioslyby pozytywnego do gminy.Zero kompetencji,a jak te same damy były za Bojka to wszyscy jego radni przytakiwali chórem jak barany, włazili bez wazeliny aby mu się przypodobać!Gdzie wy radni z poprzedniej kadencji byliście?!jak bojko wymyślał przetargi na wodociągi,jak wpychał swoich?dużo droższych?!jak nawet w sądach przegrywał sprawy i miał nakaz zatrudnienia tych tańszych a wybierał tych droższych! dlaczego' sprzedaliście poprzednicy stare wozy strażackie na złom?!kto was poprzednicy rozliczy za rozbity służbowy samochód że gmina nie miała żadnego samochodu?!!!Dlaczego zostaeiliscie nam podatnikom ponad 5 cio milionowy dług! Gdzie odpowiedzialność karna Bojki i wasza?!splacajcie teraz wy Cukrowni ten dług bo on nie zniknie! Dlaczego my podatnicy mamy płacić za błędy poprzednika i jego sitwy! Jak na odchodne sobie podwyżki wzięli!!! złodzieje! I ci złodzieje uciekli! A zostali wierni uczciwi ludzie.Tamtych trzeba zgłosić prokuraturze póki nie przedawnione,tak nie może być że winowajca uciekł z sitwą na hrubieszowskie posadki! Odpowiedzialność karna powinna być! Niech oddadzą co ukradli!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.01.2020, 17:12
Co to znaczy albo rada albi praca? Prawie wszyscy radni pracuja bo to normalne a praca to sens zycia pani Aleksandro M. Nooo chyba,ze sie filozofuje zamiast pracowac! ..i zarabiac na chleb uczciwie-nie czekac na profity typu rodzinne czy 500+. Tak jest skonstruowane zycie i taka tez wartosc wynosi sie z domu!
Janek
Janek 18.01.2020, 12:13
Znam jedna Aleksandre M ale ona nie potrafi sklecic zdania. A wielokrotnie zlozonego to juz jestem pewien
N.P.
N.P. 17.01.2020, 22:45
Kobiety akurat mają co robić w domu,tam też czeka praca i to niemała,jak nie godzą obowiązków w gminie z tymi w domu, rodzinie,to logiczne że rodzina ważniejsza,chyba to wypowiedź anonimowego samorządowca pod pseudo,,mieszkaniec"?A ja np.z moich podatków utrzymuję takie radne i nie mam żadnych 500+ no chyba że ta pani Aleksandra ma...ale taka złośliwość nie ma nic do rzeczy, wszędzie w Europie rodziny mają takie zasiłki,mnie to akurat cieszy, niech matki mają a nie mafie w białych kołnierzykach.
Bono
Bono 12.01.2020, 20:51
Urzad gminy kadrowo wyglada slabo, najlepsi i najbardziej doswiadczeni pracownicy ucieklu lub czekaja do emerutury. Nowe nabytki kadrowe nie wyglądają imponująco- chociaz jak mowi wiesc gminna zostali pozyskani z PKN Orlen- wiec jes nadzieja .
Gość
Gość 17.01.2020, 06:55
Co za bzdury,najzdolniejsi zostali,nikt nie uciekł,jeśli już ktoś uciekł to taki co właśnie miał coś na sumieniu czyli albo brak kompetencji albo zbytnie koligacje rodzinne z poprzednikami.Uciekinierzy ponoć przygarnieci do urzędu miasta Hrubieszów, dziwne?ponoć poprzedni wójt też tam się schronił,szkoda że nie odpowiedział za milionowe długi które zostawił Werbkowicom,może CBŚ powinno poszperać w papierach.
Lenny Bellardo
Lenny Bellardo 12.01.2020, 20:39
Pamietacie obietnice wyborcze Skubisowej ? byly na jej ulotkach w waszych skrzynkach pocztowych i za wycieraczkami samochodow. Co obiecala m.in. obniżenie stawek za smieci czy klubokawiarnie w kazdej świetlicy. Ile wynosza teraz koszty wywozu smieci kazdy wie a klubokawiarnie w świetlicach to sami sobie otwórzcie. Pamietam tez ciagle biadolenie Skubisowej jak to Lech Bojko zadluza gmine. Czy obecna wladza tego nie robi - nie zaciąga nowych zobowiązań ? Czy nie o to radne mialy uwagi? Znamienna rzecza jest to ze jednym pierwszych wydatkow Skubisowej byl zakup nowej Skody prosto z salonu za ok. 100 tys.
Drodzy mieszkancy .... wybraliscie to zyjcie z waszym wyborem.
Janusz
Janusz 17.01.2020, 14:00
I kultury się naucz ćwoku,brak szacunku,jak już wymieniasz jej nazwisko to pisz poprawną polszczyzną.A ty pamiętasz Lecha Bojkowego jak na kilkanaście milionów zadłużył naszą gminę?I bojkowy obiecał asfalty do Turkowic i selfie robił i co? I jajco, długi zostawił a my będziemy spłacać!i miała rację że biadolila,a kto by chciał rządzić zadłużony gminą?i potem zbierać gromy za cudze grzechy! kłamco!
Dziewczyna
Dziewczyna 17.01.2020, 18:41
Ale dobrze odmieniono nazwisko. Te zakonczone na "a" odmienia sie. To program z jezyka polskiego z V klasy sxkoly pidstawowej. Nie jest brakiem szacunku odmiana nazwiska-vhyba tresc tekstu jest dla kogos problemem..a to inna bajka
Gość
Gość 17.01.2020, 07:10
A pamiętasz długi pole,ednika Bójki?ile milionów wisi cukrowni?5mln? Czy już więcej? I musiała kończyć milionowe inwestycje bojkii na ryneczki,skanseny,, z których nikt nie korzysta,remonty świetlic, dachów (ceny z sufitu i zwalają z nóg)skleroza?z pustego i Salomon nie naleje!za bojki gmina nawet nie miała służbowego samochodu bo poprzednik zostawił ale rozbity!a teraz jest dla gminy i dla opueku społecznej i jest wóz strażacki! To skończ tu kłamać lewacki,konfidencie bojkowy,nie siej nienawiści,wyłącz tvn i idź do kościoła i do spowiedzi bo mówienie fałszywie o kimś to ciężki grzech,a jak jesteś cudotwórcą i potrafisz z niczego zrobić coś,to startuj w kolejnych wyborach,niech na ciebie ludzie psy wieszają,a za podwyżki obwiniają starych radnych z poprzedniej kadencji co byli za podwyżkami.Vhoc osobiście uważam że nie jest źle,w miastach mają gorzej,tak się lata budżety po Poprzednikach co tylko sobie interesy robili.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.01.2020, 15:32
Ojjj zyby tylko taki wydatek. Chiciaz ciekawe kiedy i do czego jest eksploatowany? Trzeba by sprawdzic kilometrowke sluzbowa a faktyczny przebieg. Przerazaja "inne" wydatki. No i zqdziwia pidwyzka ubiegloroczna dka pracownikow. Wszem wiadomo,ze poprzedni wojt dal urzednikom sowite wynagrodzeni i kierownicze dodatki.
Bruno
Bruno 15.01.2020, 12:44
Trzeba kupić lojalność pozostałych pracowników.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2020, 15:56
Zastanawia mnie postepowanie radnych i komisji rewizyjnej. Kiedy to skontrolujecie wydatki w urzedzie gminy na paragrafie zakupy,promocja gminy...itp? Kto placi za cukiereczki,kawusie..."miekkie ciasteczka" ..kwiaty i te ciete i doniczkowe. Wyjazdy,kto rozlicza kilometrowke ze sluzbiwego samochodu skoda? Dlaczego auto stoi na orywatnej posesji? Jak rozliczane sa wyjazdy po zakupy. Ale to trzeba chciec i umiec! A wyjazdy z noclegami? Kto za to placi i za kogo? A moze trzeba podac do sadu konkretnych radnych za zaniechanie i przyzwolenie trwonienia naszych pieniedzy. Zawiadomic regionalna izbe obrachunkows,wojewode i najwyzsza izbe kontroli-niech sie przyjzy wydatkom. Zagrizone jest bexpieczenstwo finansowe gminy!!
Gość
Gość 17.01.2020, 22:48
Zagrożone jest twoje zdrowie, zmień lekarza albo leki 😉
Ja
Ja 17.01.2020, 14:03
Zgadza się,trzeba rozliczyć bojke i jego świtę na co wydali pieniądze ze jest ponad 15 mln.dlugu.
Jan
Jan 17.01.2020, 07:22
Dobrze mówisz,trzeba CBA żeby sprawdzili dojumentacje wydatków Poprzednika,rozbite auto służbowe i milionowe długi nie spłacone cukrowni do dziś,może ty przejmuj dług bojki który zostawił jak smród w gminie i uciekł to gmina wyjdzie na prostą,rozlicz Poprzednika!biadolicie jak na obecny rząd,a zapomnieliście że Polskę sprzedali i było hulaj dusza piekła nie ma, festyny, wyżerki za darmo za Poprzednika!i układy ukladziki,ustawione przetargi!i tu bredzisz nie na temat tchórzu,wy w Werbkowicach jesteście chorzy, zawistni, zamiast cieszyć się że macie swoich ludzi ze swojej miejscowości to cieszyliście się jak bojko przywoził dyrektorów w teczce z innych miejscowości, zawiść u zazdrość przez was przemawia!Ale większość wybrała i buzia w kubeł! Odśwież sobie pamięć jak się rządził poprzednik i napraw za niego stary służbowy samochód który skasował.
KARINA
KARINA 14.01.2020, 18:23
Komisja rewizyjna
Przewodniczący KIDYBA Robert
Zastępca Przewodniczącego DĄBROWSKI Tadeusz
KICZYŃSKI Sławomir
MUSUR Edyta
PILUŚ Justyna Agnieszka
Jan Kowalski
Jan Kowalski 17.01.2020, 07:26
Każdy wie kto jest,a co ma piernik do wiatraka? Wysil się i wpisz poprzednią komisję rewizyjną która przyklepywala głupie decyzje i nie widziała milionowych długów,acha,a jak już sypiesz nazwiskami to nie zapomnij podpisać się swoim tchórzu
Kowalski ale nie Jan
Kowalski ale nie Jan 17.01.2020, 12:24
Czyżby to ten Jan Kowalski?Znów nadaje?No to będzie ***.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.01.2020, 15:44
No i juz wszystko wiemy... Czego tu wymagac? Durnowaty narod. Nie ma na co liczyc. Nie mowie o przepisach ale zwyklej matematyce
Rodzic z Sahrynia
Rodzic z Sahrynia 11.01.2020, 10:30
Wara władzy od zamykania szkoły w Sahryniu, nie damy dzieci do Werbkowic.
Elżbieta 2 jak chciała zostać wójtem to co innego obiecywała.
Bardzo mi szkoda księcia Filipa jak on z nią wytrzymuje
Może przyjdzie wielki Antoni i Sahryn obroni
rolniczka
rolniczka 17.01.2020, 07:35
Rodzic z Sahrynia? A ile u was dzieci? A ilu nauczycieli? Bo słyszałam że więcej od dzieci i jeszcze wymysliliscie kosztowne ogrzewanie gazowe to co wy myślicie że gmina da radę was utrzymać?utrzymujcie się sami i pkaccie tym nauczycielom co jest ich w nadmiarze albo róbcie więcej dzieci żeby nie trzeba było zamykać szkół,do kogo pretensje?
Też rolniczka
Też rolniczka 19.01.2020, 14:20
Nie więcej, nie więcej! A spora część nauczycieli to "spadochroniarze" z Werbkowic na kilka godzin... Ktoś się do tego przyczynił!
Mieszkanka
Mieszkanka 19.01.2020, 15:49
Ma Pani racje. Okoliczne szkoly-Podhorce,Gozdow,Sahryn i...Malice o ktorych nikt nie wspomina i to dziwne-to glownie nauczyciele emeryci ( ktorzy nie nadazaja za nowosciami) albo tez ze sxkoly w Werbkowicach
Abc
Abc 20.01.2020, 08:15
To emeryci jeszcze pracują? to super! Bo oni to przynajmniej coś umieją.To była wspaniała kadra po studiach dziennych,zdolna,z powołaniem.Mnie tacy uczyli w podstawówce to w średniej nie miałam żadnych problemów a wiedzą została do dziś.Szkoda że obecnie już takich nie ma.Widać po poziomie edukacji dzieci, tragedia! Na pewno wina poprzedniego systemu kiedy likwidowali podstawówki.Dlatego uważam że te strajki nauczycieli były niesłuszne bo za co? A gminy muszą wypłacać,może zmniejszyć kadrę?
Mieszkanka
Mieszkanka 20.01.2020, 10:45
Uwazam ze nie ma pani racji. Teraz jest bardzo trudno pracowac w s kole-inna mlodziez i inne wychowanie. Niestety brak wartosci -takie czasy. Duzo nowosci,elektroniki,lekcje i szkolenia internetowe,tablice multimedialne i mnostwo szkolen. Emeryci za tym nie nadazaja a azkoda. Tez mialam swietnych nauczycieli ale obecnym emerytom trudno przyswoic nowe podstawy..no i tak blaha rzecz jak chocby dziennik elektroniczny,czy tez sprawozdania z pracy. Jest im zwyczajnie trudno.
Grażka
Grażka 28.01.2020, 10:05
Proszę Panią,starsze babcie bez szkoły mają więcej wiedzy i rozumu od was razem wziętych,wszyscy obecni nauczyciele to przeważnie ci co nie dostali się na dzienne studia i kończyli zaocznie etapami,a za pieniądze wiadomo...to tylko papier,zresztą efekty waszej wiedzy widać po dzieciach...nic nie wiedzą oprócz tego jak obsłużyć smartfona co akurat smuci a nie cieszy.Pozdrawiam
Nikt
Nikt 27.01.2020, 00:28
To nie czasy,to wina rodziców! Od małego nie uczą dzieci wartości,nie mają czasu,liczy się pieniądz,dziecko oddać do przechowalni, żłobka, przedszkola, kupić na odczrpnego smartfona, założyć smarkacz owi facebooka itd.A może nauczcie ich pacieza,priwadzajcie do kościoła bo kiedyś to was oddadzą do eutanazji i świeczki nie zapalą na grobie,o modlitwie nie wspomnę.Co to za wzorce? To nie świat,to ludzie odeszli od Boga.Elektronika to uzależnienie i to bardzo szkodliwe dla zdrowia, dzieci nie potrafią nawet pisać.
XYZ
XYZ 20.01.2020, 15:37
Oj zdziwiła by się pani Mieszkanko jak biegle pracują na komputerach. Proszę nie obrażać ludzi w sile wieku. I nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Chyba że każdy mierzy według siebie.
Mieszlanka
Mieszlanka 20.01.2020, 20:46
To nie tylko o prace przy czy "na" komputerach chodzi. Wymienilam tylko niewielka czesc-a jest tego sporo. I wydaje mi sie,ze nikogo nie obrazilam. Nauczyciel emeryt -szczegolnie "paroletni"nie odnajdzie sie w dzisiejszej szkole. To nie tylko kwestia noeosci technicznych ake zmian podstaw programiwych,sterty dokumentacji czy chocby przygotowania uczniow do egzaminow wedlug tzw."wbicia sie w klucz" a nawet przygotowania dzieci do konkursow,wystapien na zewnatrz szkoly czy roznego typu wyjazdow. Jest ciezko i tyle-glownie psychicznie.
Do Mieszkanki
Do Mieszkanki 21.01.2020, 09:21
Od razu widać że jest pani nauczycielka i widoczne są pani intencje. Świat dla mlodych a starszych na bruk. Ale w tych szkołach, które pani wymieniła nie pracują emeryci tylko osoby którym brakuje paru lat do emerytury a to różnica. Wszystkich to kiedyś czeka. Panią też, droga Mieszkanko!
Mieszkanka
Mieszkanka 21.01.2020, 10:01
Nie rozumiem pani agresji bo nie napisalam nic zlego ani obrazajacego-ot sama prawda. Poza tym uwazam ze do rozmow o innych nauczycielach trzeba usiasc razem z nimi i logicznie i "po ludzku"rozwiazac problem. Bo jesli zatrudnimy emerytow to "ci inni"pracy u nas nie znajda co jest nie dopuszczalne. Do wszystkiego trzeba rozmowy i checi a nie awantury i obrazania sie..bo to tylko doprowadzi do zlego. Jestem i nauczycielem i rodzicem.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.01.2020, 10:15
I jeszcze jedno. Reforma jest nieunikniona i im szybciej zdamy sobie z tego sprawe tym lepuej i dla nauczycieli i dla dzieci i dla gminy. Po to czlowiek ma rozum zeby z niego korzystac! Mozna problemy rozwiazywac-trzeba tylko checi. Ani agresja ani krzyki czy klotnie twmu nie sluza.
Lolek
Lolek 22.01.2020, 09:35
Ho ho...Wiadomo kto...Bingo!
Adam
Adam 11.01.2020, 16:40
Nie sadze zeby wladzy chodzilo o dzieci z Sahrynia-wladza ma to gdzies!
X
X 11.01.2020, 13:51
Ta nienawisc to podobno do Werbkowic
były  radny z gminy
były radny z gminy 11.01.2020, 09:18
5 radnych w Tyszowcach też powinna podać się do dymisji .Oprócz brania diety i lokowania rodzinki na posady państwowe nic nie robią . Nie mogą podjąć decyzji w sprawie PUK ,woda skażona a winny ma się dobrze .Inwestycje wykonane przez PUK to fuszerka i tandeta . Ludzie bez honoru i zasad . W WERBKOWICACH TO MAJĄ POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI . Tu nic nie było i nie będzie ,oprucz długów i marazmu .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2020, 07:58
Zbliza sie kwiecien wielkimi krokami-zobaczymy co sie bedzie dzialo w szkolach. Slyszalne byly krzyki -jak ja was nienawidze.
Gienek
Gienek 17.01.2020, 08:30
To masz problem,jeśli nienawidzisz,trzeba nawrócenia.Życie toczy się prawami Bożymi,co ty możesz słyszeć? Nic nie wiesz ..
Twoja wina bo patrzyłeś
Twoja wina bo patrzyłeś 11.01.2020, 08:26
Może znów jakieś wulgarne fotki się ukażą... Grzeszne posieja zgorszenie.
Mama
Mama 11.01.2020, 10:22
Czym skorupka... nasiąknie, tym... trąci.
Podatnik nie z Peresłowic czy jak tam napisał ten urzędnik
Podatnik nie z Peresłowic czy jak tam napisał ten urzędnik 10.01.2020, 20:38
Nie dziwię sie tobie Edzia, w urzedzie ani be, ani me, ani kukuryku, z kim rozmawiac? Ostatnie urzedniczki na odchodnym, inni co ogarnieci to odeszli. Teściową będe wysyłała do tego uzedu, ma dużo czasu to poczeka na zwłatwienie sprawy z 2 tygodnie na krzesełku przy stoliku i kolejki przypilnuje, bo na bieżąco jakoś ostatnio nie ogarniają.
Urząd
Urząd 09.01.2020, 20:58
Nie wiem po co tyle zamieszania przyjdą nowi radni będą mieli okazję się wykazać, co prawda będą mieli z górki bo większość zrobiona, machną od czasu do czasu jak góra nakaże i po kłopocie
A. M.
A. M. 09.01.2020, 20:40
Najważniejsze, że ich nie ma! Radna na traktor się tylko nadaje.
Janek
Janek 17.01.2020, 08:39
Święta prawda,do garów i domem się zająć!babom się w głowach przewraca, zajmijcie się rodziną.
obiektywny
obiektywny 09.01.2020, 19:07
Fakt ! CREDO i BONIFACY to naprawdę nieszczęśliwi ludzie , chyba że to jest ta sama osoba?Być może nawet ktoś z zaciągu Pani Wójt.Wydaje mi się że jeszcze MIESZKANIEC PERESŁOWIC też jakby się pogubił.
Nie trzeba być mieszkańcem PERESOŁOWIC żeby nie zauważyć zmian jakie zaszły podczas kadencji Pani Edyty.
Do obiektywny
Do obiektywny 29.01.2020, 08:12
.... odpowiedziała sobie,,obiektywna"Edyta buhaja!ale jaja 😂
Joanna
Joanna 17.01.2020, 08:24
Jakiej pani Edyty? Ona nie robiła nic,tylko dietę brała i buzią wykręcała,jej nie po nosie,bo bojce przytakiwała i podlizywała się,a przy kobiecie Wójt nie mogła zabłysnąć,mała strata.Krzyzyk na drogę,to świadczy źle o niej że nic nie chciała dobrego dla wyborców skoro ich olała.Jedna kadencja wystarczy,bojko był przystojny to choć piwzdychaly za nim...a tak co? smutno...
Tekla
Tekla 17.01.2020, 07:40
Ty taki obiektywny jak ja muzułmanin,hehe... widać twoją tęsknotę do Poprzednika,pewnie jakieś profity były...najbardziej kwiczą świnie oderwane od koryta, cóż,demokracja.
obiektywny
obiektywny 17.01.2020, 11:24
Pożyjemy , zobaczymy jak Tekla i inni będą kwiczyć jak ta obecna hipokryzja wypełznie na wierzch
kiki
kiki 09.01.2020, 14:53
W Trzeszczanach też trzeszczy Wójt podaje do sądu radnych i seniorów
Olo
Olo 09.01.2020, 18:13
Jak ma powody to tak robi. A co nietykalni!
Bono
Bono 09.01.2020, 17:37
I dobrze, dlaczego radny moze parkowac swoj traktorek w garażu gminy za friko

Pozostałe