Hrubieszów: Referendum nie będzie!

  • 07.01.2020, 09:18
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Referendum nie będzie! Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska i Rada Miejska walkowerem wygrali batalie z inicjatorami refrendum o odwołania władz tego miasta.
Listy z poparciem inicjatywy odwołania burmistrza i rady miejskiej nie dotarły do Biura Wyborczego.

30 grudnia o godz. 15.30 minął termin złożenia w Biurze Wyborczym list z podpisami hrubieszowian, którzy poparli pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza tego miasta Marty Majewskiej i Rady Miejskiej Hrubieszowa.

Pod koniec października ubiegłego roku sześcioosobowa grupa inicjatywna powiadomiła Urząd Miasta w Hrubieszowie i Biuro Komisarza Wyborczego w Zamościu o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza Marty Majewskiej i Rady Miejskiej Hrubieszowa. Pomysłodawcy referendum nadmienili jedynie, że to "w związku z ich działaniami na szkodę mieszkańców". Pod zawiadomieniem podpisali się: Grzegorz Kwiatkowski, pełnomocnik inicjatora referendum, oraz Monika Lipian-KwiatkowskaRafał SemeniukRobert SadowskiKrystyna Kamieniecka i Joanna Piotrowska. Wkrótce okazało się, że Grzegorz Kwiatkowski nie figuruje w rejestrze wyborców w Hrubieszowie, nie może więc być pełnomocnikiem grupy inicjatywnej. 8 listopada złożono w magistracie pismo, w którym Monika Lipian-Kwiatkowska poinformowała, że w związku z rezygnacją Grzegorza Kwiatkowskiego z funkcji pełnomocnika grupy inicjatywnej to ona jest nowym pełnomocnikiem. Pod tym drugim pismem podpisało się 5 osób. Zabrakło, co zrozumiałe, podpisu Grzegorza Kwiatkowskiego, a także podpisu Rafała Semeniuka. Za to pojawił się podpis Agaty Drozd.

Przez komunikator Messenger zapytaliśmy Monikę Lipian-Kwiatkowską o to, jakie są powody wniosku o referendum i co kryje się pod stwierdzeniem, że "działali oni na szkodę mieszkańców". Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubieszowianin/ka
Hrubieszowianin/ka 09.01.2020, 13:21
Weronika żałosna to Ty jesteś i te osoby które myślę że im coś się należy i mają to mieć a to nie działa tak jak myślicie co nie ktorzy.

W Hrubieszowie jest naprawdę bardzo dużo zmian na rzecz mieszkańców i dla mieszkańców dlatego nie rozumiem po co było to wszystko?


Może niech się wypowie Pani Monika po co to wszystji było bo gwiazda się nie stała wręcz przeciwnie ? .
Hrubieszowianin/ka
Hrubieszowianin/ka 08.01.2020, 03:13
Na ich miejscu to bym się wyprowadził/a z Hrubieszowa gdyż Pani Burmistrz robi bardzo dużo dla mieszkańców Hrubieszowa i wstydzili by się oczerniac nasz Kochana Panią Burmisz.


A Ci którzy podpisali powiem jedno jesteście żałośni Hrubieszów jest małą mieścina i będziecie z pewnością wytykani palcami nie wstyd Wam że Was 5 osobowa grupka ludzi ma przepraszam nie ma mózgu żeby tak się zachować w stosunku Naszej Kochanej Pani Burmistrz.


Pozdrawiam. Czytelników Kroniki Tygodnia a między innymi zawistnych ludzi którzy myślą że są pępkiem świata i że wszystko im się należy.

Pani Burmistrz my Hrubieszowianie jesteśmy z Panią i będziemy jest Pani cudowną osoba która robi wszystko dla swoich mieszkańców która potrafi z każdym porozmawiać wysłuchać Kochamy Panią.
Weronika
Weronika 08.01.2020, 15:46
O Boże!Żałosny pean aż mdli. Trochę więcej obiektywizmu!
lop
lop 08.01.2020, 15:12
mów za siebie
Jan
Jan 08.01.2020, 00:38
I co sie stanie teraz z zebranymi danymi osobowymi, PESELami, adresami, wzorami popisów ... ?
Weronika
Weronika 08.01.2020, 15:43
Rodo
Kaśka
Kaśka 07.01.2020, 15:20
A co się dziwicie że nie będzie?

Pozostałe