Gm. Józefów: Maszt strachu w środku wsi

  • 07.01.2020, 07:38
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Józefów: Maszt strachu w środku wsi Takich masztów będzie przybywać. Ważne, żeby powstawały z dala od zabudowań.
To potrzebna inwestycja, ale mieszkańcy nie chcą jej blisko zabudowań.

Maszt telefonii komórkowej, o budowę którego mieszkańcy Długiego Kąta rozpoczęli w zeszłym roku wojnę, już stoi. Mieszkańcy obawiający się negatywnego oddziaływania urządzeń zapowiadają, że będą dalej dociekać, dlaczego nikt ich nie zapytał o zdanie. Nie chodzi o celowość inwestycji, ale o lokalizację wysokiego na prawie 50 m masztu.

O tym, że w Długim Kacie (gm. Józefów) są kłopoty z zasięgiem, nikogo przekonywać nie trzeba. Wkrótce to się zmieni. "Ale jakim kosztem?" – pytają mieszkańcy.

Maszt telefonii komórkowej postanowiła postawić we wsi spółka Orange Polska. Mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli.

O tym, że coś może być na rzeczy, dowiedzieli się kilka miesięcy temu. Przez przypadek.

 – Zauważyłam kręcących się po wsi elektryków, a jak zapytałam, co planują, to usłyszałam, podłączają prąd pod maszt telefonii komórkowej – wspomina sołtys Długiego Kąta Anna Kula.

Pani sołtys skontaktowała się z inwestorem. W firmie Orange Polska usłyszała, że wszystkie formalności są załatwione: wydane zostało pozwolenie na budowę, firma ma podpisane umowy, a na zmianę lokalizacji jest już za późno.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe