Polityka: Sasin zastąpił Zawiślaka

  • 03.01.2020, 14:04
  • ak
Polityka: Sasin zastąpił Zawiślaka
Poseł Sławomir Zawiślak nie jest już pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmskim. Zastąpił go Jacek Sasin.

O roszadach poinformował dzisiaj na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS. Podał, że decyzję w tej sprawie w czwartek, 2 stycznia podjął prezes Jarosław Kaczyński. W krótkim wpisie znalazły się podziękowania dla Zawiślaka za jego dotychczasową pracę, a także gratulacje dla nowego pełnomocnika.

Przypomnijmy, że obaj politycy rządzącej partii w ostatnich wyborach parlamentarnych startowali do Sejmu z naszego okręgu. Jacek Sasin, obecnie wicepremier i minister aktywów państwowych był pierwszy na liście. Zdobył ponad 91 tys. głosów. Sławomir Zawiślak, wieloletni poseł z Zamojszczyzny walczył o głosy wyborców z drugiej pozycji. Poparło go w październikowych wyborach przeszło 24 tys. mieszkańców okręgu chełmskiego, obejmującego nie tylko powiaty zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski, ale również bialski, chełmski, krasnostawski, parczewski, radzyński i włodawski. 

Zawiślak był szefem struktur PiS w regionie przez 11 lat. W lutym zeszłego roku decyzją Jarosława Kaczyńskiego ustąpił miejsca Beacie Mazurek. W czerwcu ponownie został pełnomocnikiem partii w naszym okręgu, gdy posłanka z Chełma weszła do Parlamentu Europejskiego. Teraz znów stracił stanowisko.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś, kto dobrze wie
Ktoś, kto dobrze wie 07.01.2020, 09:22
Źle się dzieje w strukturachstrukturach terenowych. To wszystko dzięki byłemu pełnomocnikowi-liderowi S.Z. i jego podejrzanym asystentom i całej drużynie. Tego się nie da opisać. Dobrych kilka lat jego "panowania" zrobiło swoje. Mądrzy,uczciwi i ideowi usunęli się w cień. Pora na odnowę.
Tomasovia
Tomasovia 07.01.2020, 12:25
Potwierdzam. Nie jest łatwo wygrać z obłudnikami. Młodzi, energiczni, chcący działać są odsuwani na boczny tor. Obłuda, kłamstwa, pomówienia i manipulacje.Pewnie zaraz się okaże że wszyscy od dawna popierali J. Sasina. Gonić manipulantów, kłamców i intrygantów szkodzących wizerunkowi PiS w okręgu.
Wkurzeni  mieszkańcy  Tyszowiec
Wkurzeni mieszkańcy Tyszowiec 06.01.2020, 18:15
Panie pośle Sasin zrób porządek w swoich strukturach .Na dole jest żle przykład Waldemara Warzochy z Tyszowiec , to arogancja , brak szacunku do mieszkańców , kobiet sekretarki poprzedniej . PiS to nie schronienie a partia rządząca oby dobrze . Jeśli poseł nie czyta Kroniki Tygodnia zrobimy zrzutkę na prenumeratę na 2020 rok .
 Popis
Popis 06.01.2020, 19:46
Poseł nic nie wie ,tak działa PiS . Władza swoje a prowincja hulaj dusza prezesa niema . Ten typ to zmora tej miejscowości , i nic go nie rusza . Tak wygląda partyjniactwo a nie kompetencje ,fachowość .Partia rządzi ,partia radzi ,partia go nie zdradzi .
Wojtek Sz
Wojtek Sz 05.01.2020, 22:30
Mam nadzieję że Premier Sasin jako szef struktur wreszcie zrobi porządek w PiS w Zamościu, Tomaszowie i Hrubieszowie i skończy się kozaczenie S.Z. i jego pupili. Twarda ręka i jak trzeba wyrzucić z PiS to wyrzucać a nie hodować jakieś łajzy. Tylko tak PiS wygra kolejne wybory.
M4RT
M4RT 05.01.2020, 22:12
zawód : przy korycie
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 04.01.2020, 12:14
Szkoda bo Pan Zawiślak mi bardzo dużo pomógł i miał rozwiniętą pomoc prawną w Hrubieszowie, dla uboższej społeczności miasta. Pomógł mi w tym , czego rzekomi darmowi radcy prawni sponsorowani przez samorząd mi odmawiali. Głosowałem na niego w ostatnich latach. Jak na razie nie widziałem podobnej działalności pana Sasina.
Hrubieszowianin
Hrubieszowianin 05.01.2020, 00:12
nie rozśmieszaj mnie człowieku. Zawiślak palcem dla ludzi z Hrubieszowa nie ruszył. Interesowało i interesuje go tylko latanie po imprezach AK. NIC NIC NIC Nie wiem jak ten drugi ale Zawiślak to gość, który nie był i nie jest posłem dla Hrubieszowa. Niech siedzi w Zamościu
xyz
xyz 04.01.2020, 12:26
to ja nie miałem takiego szczęścia, bo mnie panowie z biura potraktowali jak nie powiem co.. byłem kiedyś u nich zaraz po studiach pytałem o jakiś staż wolontariat cokolwiek, to powiedzieli żebym wyjeżdżał za granice.. ;]
Mieszkaniec  z  Tyszowiec
Mieszkaniec z Tyszowiec 04.01.2020, 09:02
Mam pytanie ,czy poseł Sasin czyta Kronikę Tygodnia ? A jak nie to jest słabo poinformowany o swoich członkach partii na Zamojszczyżnie .Wielu to osoby typu BMW , BIERNY - MIERNY - WIERNY jest w PiS .Zmiany tak ale nie kosmetyczne .
Zofia
Zofia 04.01.2020, 08:44
W powiatach czekamy na odspawanie ulubieńców poprzedniej władzy.
Bez konkretnych ruchów będą "konkretne" efekty.
Weronika
Weronika 03.01.2020, 19:59
Panie Premierze proszę stawiać na ludzi wykształconych,mądrych, uczciwych i kompetentnych. Może wtedy coś się zmieni.
widz
widz 03.01.2020, 19:08
Zmiany oby na lepsze ,a nie korekta po wyborach .
Wyborca
Wyborca 03.01.2020, 15:34
Niech PiS zrobi porządki we wszystkich strukturach i spółkach państwowych .Wtedy to ma jakiś sens na normalne państwo . Przykład często opisywany na łamach Kroniki Waldemar Warzocha z PUK Tyszowce .osobnik nie godny stanowiska pod każdym względem . Czekamy na zmiany na lepsze tu i wszędzie gdzie nieudolni i skorumpowani działacze są na stanowiskach .
Wiktor
Wiktor 03.01.2020, 15:20
Uf!Nareszcie! Skończy się obłuda i manipulowanie ludźmi.
Taka Prawda
Taka Prawda 03.01.2020, 16:45
Skończy się kiedy cały nasz kochany rząd odejdzie od władzy.

Pozostałe