Najpierw gala, później zmiany

  • 03.01.2020, 07:03
  • tomt
Najpierw gala, później zmiany Honorowe Członkostwo KS Hetman Zamość otrzymało siedemnastu piłkarzy i trenerów klubu.
Mocnym akcentem zakończył się rok 2019 w Hetmanie Zamość. Zarząd Klubu najpierw zorganizował uroczystość – "galę piłkarską" z okazji 85-lecia powstania Klubu, a kilka dni później rozstał się z Jackiem Ziarkowskim, zatrudniając na jego miejsce Marcina Płuskę.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, wiceprezydent miasta Zamość Piotr Zając, przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz oraz prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Pryciuk.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii biało-zielono-czerwonych, a że na sali siedziało wielu z jej bohaterów, nie zabrakło ciekawostek i smaczków, które dotychczas znane były tylko nielicznym. Kolejnym punktem było przyznanie tytułów Członków Honorowych Hetmana Zamość, na co, zdaniem Zarządu KS Hetman Zamość, jako jedni z pierwszych, zasłużyli: Czesław GajdekEugeniusz Hałon, Jan Janda, Robert Kulik, Roman Nowosad, Zbigniew Pająk, Andrzej Pidek, Mariusz Pliżga, Grzegorz Płoszaj, Marek Pogódź, Zdzisław Prejbusz, Franciszek Sagan, Marian SkoneckiWaldemar Soboń, Marek Suszek, Wiesław Wieczerzak i Jacek Ziarkowski.Podziękowania i pakiety klubowych pamiątek trafiły też do licznego grona sponsorów i partnerów Klubu. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowego tortu w kształcie boiska z klubowym herbem.

– Tak naprawdę słowo "gala" jest nieco na wyrost. Razem z wiceprezesem Tomaszem Sakiem chcieliśmy przede wszystkim uhonorować tych, którzy wraz z nami budują markę klubu. Od marca, kiedy zasiedliśmy za sterami Hetmana, udało się nam zgromadzić wokół klubu wiele osób i firm zrzeszonych w Hetman Zamość Biznes Club. Uroczystość 85-lecia miała więc stanowić dla nich formę naszego podziękowania. Nie mniej ważną kwestią było dla nas uhonorowanie piłkarzy i trenerów, którzy na przestrzeni 85 lat najmocniej zapadli w pamięć kibiców. Po analizie dokonań postanowiliśmy, akurat podczas naszego jubileuszu, docenić siedemnaście osób, przyznając im pierwsze tytuły Honorowych Członków Klubu – wyjaśnił prezes KS Hetman Zamość Adam Adamczuk.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe