Biłgoraj: Jakie będą inwestycje?

  • 01.01.2020, 12:30
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Jakie będą inwestycje? Radni powiatu biłgorajskiego jednogłośnie podjęli uchwałę budżetową.
Czasy, kiedy Biłgoraj mógł pochwalić się inwestycjami wartymi 20-30 mln zł, to już historia. Póki można, miasto stara się o dodatkowe środki zewnętrzne na finansowanie zaplanowanych zadań. Podobnie czynią inne samorządy. Niestety, wzrasta zadłużenie.

Sesja poświęcona budżetowi miasta Biłgoraj odbyła się 18 grudnia. Główne założenia budżetu przedstawił skarbnik Roman Żuk. – Od wielu lat, w grudniu, podejmujemy uchwałę budżetową na kolejny rok i jest to dobra praktyka – powiedział skarbnik miasta.

Dodał, że prace nad uchwałą budżetową z radnymi trwały długo. – Wszystkie spostrzeżenia bierzemy pod uwagę, ale musimy budżet zbilansować i nie wszystkie wnioski są realizowane – powiedział Roman Żuk.

Duże inwestycje już były

Dochody wyniosą 134 mln 184 tys. zł, a wydatki prawie 149 mln zł. Znacząco zmniejszyła się nadwyżka operacyjna, która ma wynieść 1,6 mln zł. Spodziewane przychody to 16,9 mln zł, a rozchody – 2 mln 140 tys. zł. Rekordowo wysokie ma być za to zadłużenie, które na koniec 2020 r. ma wynieść 37 mln zł (w tym roku to 23 mln zł – przyp. red.).

Jak wspominał burmistrz Janusz Rosłan, czasy, kiedy Biłgoraj mógł pochwalić się inwestycjami wartymi 20-30 mln zł, to już historia. Jakie najważniejsze inwestycje będą realizowane w 2020 roku? Na pewno dokończona zostanie rewitalizacja placu Wolności, poza tym zaplanowano montaż systemów fotowoltaicznych oraz modernizację budynku magistratu. Miasto wraz z powiatem biłgorajskim przebuduje skrzyżowanie ul. Lubelskiej z Nadstawną.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe