Hrubieszów: Miasto wspiera zagrożonych

  • 02.01.2020, 07:05
  • par
Hrubieszów: Miasto wspiera zagrożonych Fot. pixabay.com
Od początku roku 10 osób wskazanych przez Miejski Ośrodek Społecznej w Hrubieszowie będzie mogło skorzystać z zajęć reintegracji zawodowej i społecznej prowadzonych przez Centrum Integracji Społecznej w Mienianach. Część kosztów tych szkoleń pokryje miasto.

W 2013 r. w Mienianach utworzono Centrum Integracji Społecznej. Zajmuje się ono reintegracją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem. Obecnie CIS prowadzi cztery warsztaty zawodowe (gastronomiczny – catering do szkół i obsługa okolicznościowych uroczystości), gastronomiczno-cukierniczy (prowadzenie baru CIS w Hrubieszowie), opiekuńczo-porządkowy (świadczenie usług opiekuńczych dla starszych mieszkańców gm. Hrubieszów) oraz remontowo-rolny (realizowanie drobnych zleceń od mieszkańców gminy i miasta oraz od samorządu). Do tej pory ze szkoleń i różnych form  pomocy skorzystało ponad 200 mieszkańców gminy Hrubieszów. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 04.01.2020, 12:23
Panie redaktorze mam pytanie > co to jest Miejski Ośrodek Społecznej ? I co ma MOPS Hrubieszów wspólnego z Mienianami jak w mieście jest wielu ludzi i z wykształceniem co są długotrwale bezrobotni ?? Ukierunkowany sponsoring czy jak ? Niech sie MOPS wytłumaczy z kierowniczki co ją w prostej sprawie sądzili 12 lat i z ludzi tam przyjętych za czasów jej urzędowania hahaha

Pozostałe