Werbkowice: Tutaj mają wielkie serca

  • 04.01.2020, 07:01
  • par
Werbkowice: Tutaj mają wielkie serca Stare, niepotrzebne klucze, zebrano, aby przekazać na złom, a pieniądze zasiliły konto Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk, która wybudowała i utrzymuje klinikę "Budzik".
Pomoc potrzebującym stała się tradycją w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach. Trzeci rok z rzędu około 60 uczniów tej szkoły aktywnie uczestniczy w kilku akcjach pomocowych.

 – Uczniowie włączyli się do akcji "Pola Nadziei". Potem między innymi, zbieraliśmy tzw. klucze dla Kliniki "Budzik", którą finansowo wspiera Fundacja "Akogo?" Ewy Błaszczyk. Klinika mieszcząca się przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zajmuje się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Uczniowie z Werbkowic aktywnie uczestniczyli także w akcji "Bądź jak Święty  Mikołaj – obdaruj dzieci z Domu Dziecka w Zamościu" – wymienia Joanna Momotowska, nauczycielka SP w Werbkowicachi koordynator tych akcji.

W pomoc angażują się również rodzice uczniów. 

 – Dzięki temu współdziałaniu udało zebrać się całkiem sporo zabawek, słodyczy, książek i produktów żywnościowych dla dzieci z Domu Dziecka w Zamościu – tłumaczy Momotowska.

W listopadzie uczniowie z werbkowickiej podstawówki wyłączyli się do akcji "Zostań Aniołem". Najmłodsi wolontariusze wysłali chorym dzieciom listy i karty z życzeniami powrotu do zdrowia. A przed świętami Bożego Narodzenia wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta". Chorym dzieciom – Krystianowi i Martynce –  wysłali własnoręcznie wykonane karty świąteczne z życzeniami pełnymi wsparcia w walce z chorobą. 2020 rok zapowiada się nie mniej aktywnie. 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe