Gm. Rachanie: Fundacja Falków pomoże młodym

  • 02.01.2020, 06:00
  • wd
Gm. Rachanie: Fundacja Falków pomoże młodym Dr hab. Henryk Malec, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk oraz dr inż. Lidia Malec
We wrześniu w miejscowości Falków (gm. Rachanie) swoją działalność rozpoczęła Fundacja "Falków". Jej pomysłodawcą i pierwszym fundatorem jest dr hab. Henryk Malec. – Jestem przekonany, że to początek dobrego dzieła, w którym będą uczestniczyć wszyscy ci, którym bliski jest los naszych dzieci – mówi założyciel fundacji.

Dr hab. Henryk Malec pochodzi z Falkowa. Razem z żoną, córką i zięciem prowadzi 150-hektarowe gospodarstwo rolne w Falkowie, wylęgarnię piskląt kurzych w Dębówce koło Góry Kalwarii i fermę drobiu na 15 mln jaj wylęgowych. Od dłuższego czasu wspiera różne lokalne aktywności na terenie gminy Rachanie. Zwłaszcza te dotyczące dzieci i młodzieży. 

– Istotne jest, abyśmy w małych środowiskach zauważali i pielęgnowali młode talenty, dawali poczucie zdolnym uczniom, że warto ponosić trud pracy nad swoim rozwojem, zachęcali do aktywności artystycznej i sportowej – tłumaczy dr Malec. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Urodzona w Falkowie
Urodzona w Falkowie 29.01.2020, 09:55
Brawo ?

Pozostałe