Gm. Komarów Osada: Nie chcemy wegetować przy chlewni!

  • 31.12.2019, 10:18
  • Bogdan Nowak
Gm. Komarów Osada: Nie chcemy wegetować przy chlewni! Fot. pixabay.com
Mieszkańcy Wolicy Śniatyckiej napisali do wójta gminy Komarów-Osada protest w sprawie planowanej w ich miejscowości budowy dwóch chlewni. Uważają, że takie inwestycje mogą znacząco i negatywnie oddziaływać na ich zdrowie oraz na całe środowisko.

Nasza wieś zbudowana jest na planie kwadratu, w środku którego planowane są obie inwestycje. A są już w Wolicy Śniatyckiej dwie kurzarnie – martwi się jedna z mieszkanek tej miejscowości. – Już dziś dokuczają nam stamtąd nieprzyjemne zapachy. Jeśli dojdą do nich odory z planowanych chlewni, ludzie będą w olbrzymim kłopocie. Chyba trzeba się będzie wówczas ze wsi wyprowadzić! Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby chlewnie nie powstały.

 – Obawiamy się, iż wegetując w cieniu tych chlewni, stracimy zdrowie i dobytek naszego życia – dodaje także pani Dorota z Wolicy Śniatyckiej, która skontaktowała się z nami w tej sprawie.

Kategoryczny sprzeciw

Lista obaw mieszkańców wsi jest bardzo długa. "Uważamy, że jeśli dojdzie do wspomnianej budowy, naruszać ona będzie ład przestrzenny naszego krajobrazu. Zachodzi również uzasadniona obawa zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych" – czytamy w petycji sporządzonej przez nich 9 grudnia.

Cały artykuł dostępny jest tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (155)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 22.01.2020, 13:06
Sprawa z chlewniami zamknięta a Wy publicznie się oczerniacie, ludzie co jest z Wami? Skąd taka nienawiść? Teraz będzie walka przegranych z wygranymi? O to w tym wszystkim chodzi? Nie mierzcie wszystkich jedna miarą, każdy zasługuje na szacunek, komentarze Wasze świadczą tylko i wyłącznie o Waszej kulturze osobistej i o tym, że mimo nie znacie człowieka potraficie go osądzać i oskarżać. Macie pretensje teraz o to, że jest tak a nie inaczej? To, że chlewni nie będzie, nie świadczy to o tym, że nie powstanie reszta zaplanowanych kurników, kto odpowie za to, że mieszkańcy nie wiedzieli o ich pozwoleniach na budowę? Niektóre pozwolenia były wydane w 2017r. Gdzie Pani sołtys jeszcze nie była sołtysem, więc kto za to odpowie? Tego nikt nie widzi?
Solidarność naszą sami sobie oceńcie a raczej jej brak!
XYZ
XYZ 22.01.2020, 14:46
Oto skutki nie czytania obwieszczeń
Felicity
Felicity 21.01.2020, 18:44
Należy też docenić to że Pan radny Edward Schab przekazał tutaj informację o odejściu inwestorów od planowanej inwestycji.Wg.moich przewidywań wiedziałam ,że jest bardzo duże prawdopodobieństwo ,że taką decyzję Inwestor podejmie.I przez to nie stracą a zyskają u większości ludzi .A inwestycję pewnie zrealizują w innym miejscu i nie stracą ekonomicznie.

A do coniektórych tu komentujących krytykujcie ,ale merytorycznie i z kulturą słowa zwracajcie się do ludzi z którymi się nie zgadzacie!Po co ta nienawiść w słowach!Czy nie umiecie rozmawiać po ludzku?
Ppp
Ppp 21.01.2020, 19:06
Szacunek to dla Pani za jedyne mądre komentarze na tym forum. Pozdrawiam.
antoniowka
antoniowka 21.01.2020, 17:38
Pani soltys pewnie z warszawy przyjechala nie mozna jej dogodzić. Kobieto Ty na wsi mieszkasz a nie w Paryżu zejdź na ziemie !!!
Wolica
Wolica 22.01.2020, 11:03
Tam u was nie ma działek na inwestycję?? Wszystko poszło na tzw: intratnych Przetargach
123
123 21.01.2020, 12:19
Jak Pani Sołtys taka dobra jako gospodarz wsi to niech posprząta przystanek na bo tam tylko n....ć to też świadczy o gospodarzu.
456
456 01.02.2020, 20:55
Za utrzymanie porzadku na przystanku nie odpowiada sołtys. Krytykujesz, a pewnie spolecznie nigdy nic nie zrobilas/zrobiles. Wiele jest takich osob mocnych w teorii.
o czym piszesz czlowieku ????
o czym piszesz czlowieku ???? 21.01.2020, 18:43
utrzymywanie porzadku jest chyba w kompetencjach gminy a nie soltysa
Xxx
Xxx 21.01.2020, 15:43
Jaki to gospodarz nawet informacji nie potrafi przekazać prawidłowo, co tu mówić o porządku....
Xxx
Xxx 21.01.2020, 21:15
Może źle się wyraziłem Gospodarz w Rozumieniu Pani Sołtys.
Zenek
Zenek 21.01.2020, 19:47
Tak może być to są oskarżenia publicznie ktoś może podać cię do sądu.Wiec zastanów się co piszesz bo zniesławiasz cały Urząd
123
123 21.01.2020, 16:21
Masz rację taczka i wont z tąd,nic nie potrafi
żużlu jej dajcie pytanie po co mają drogę cemętową ale tżeba wbić szpilę brak kultury chamstwo.
Ww
Ww 22.01.2020, 10:15
Oj przeginasz za to można podać do sądu na to jest paragraf.
134
134 21.01.2020, 19:54
Trzeba przepraszam za błąd
Xxx
Xxx 22.01.2020, 03:02
Nie tszeba przepraszać, ja też tam do szkoły chodziłam i cieszę się, że pani sołtys wcześniej się u nas na wsi nie pojawiła bowiem nawet tych kurników, które są obecnie by nie było.
@
@ 21.01.2020, 18:51
pytanie, po co byla szkola na Wolicy ??? jak takie inteligentne wstawiasz komentarze hehehe, w zyciu takich błędów nie widzialam hihihi
Felicity
Felicity 20.01.2020, 21:29
Jeżeli to prawda to pełen szacunek dla inwestorów państwa Sołoduchów(ś....ć na RODO)Brawo chłopakiPieniądze zrobicie,gdzie indziej.A ludzie będą mieli szacunek za waszą decyzję.Najważniejsze to umieć się dogadać z drugim człowiekiem i szanować go!I uczmy się rozmawiać o problemach w naszej gminie nawet o trudnych sprawach .I nie kłócić,wyzywać,atakować bo szkoda życia na przykre sprawy.Lepiej się uśmiechnąć do siebie i szczerze porozmawiać z kulturą.
Igor
Igor 20.01.2020, 19:34
Szto tam roda, kuda budiem oj rabotać?
Felicity
Felicity 21.01.2020, 19:03
Igor zacznij śpiewać jak Twój imiennik Igor Kamerenko i wszyscy przyjdziemy na Twój koncert:-)) Pobawimy się!To będzie lepsze niż kłótnie w komentarzach!A praca fizyczna u tiebie budu ni tu to to. tam nie bójsia o eto!
Igor
Igor 22.01.2020, 02:47
Dobry Pan i rabotu da i pokuszać kak cóś padnie.
antoniówka
antoniówka 22.01.2020, 10:55
Ludzki człowiek
Xlxag
Xlxag 20.01.2020, 17:31
Wystarczyło spokojnie dojść do porozumienia z inwestorami a nie robić szum, ale spokojnie teraz będzie że wszystko dzięki pani sołtys i że w sprawę zaangażował się kandydat na wójta p. Marucha, ale dobrze że sprawa się dobrze zakończyła dla mieszkańców
Schab Edward
Schab Edward 20.01.2020, 15:32
Dla wszystkich zainteresowanych P.Sołduchowie wycofali się z budowy chlewni w Wolicy Śniatyckiej
Yy
Yy 20.01.2020, 19:45
No to koniec tematu. No może, chyba że zwolennicy teraz będą protestować
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.01.2020, 18:58
Panie Radny.
Obowiązuje wszystkich RODO , bez nazwisk.
Pozdrawiam.
Mieszkanka
Mieszkanka 20.01.2020, 09:16
Pytanie ile osób było na spotkaniu 40może50 a reszta może ta reszta jest za budową to oni się nie liczą też są mieszkańcami tej wioski oni też mają swoje zdanie i trzeba z nim się liczyć bo wy jak PiS kto nie jest z nami to wróg.
Mieszkanka
Mieszkanka 20.01.2020, 12:23
Tak, policzyć nie trudno a wziąść pod uwagę to, że niektórzy pracują i nie mogli uczestniczyć w spotkaniu albo osoby starsze schorowane, które nie miały jak na nie dotrzeć. Podpisów na liście osób przeciwnych było ponad 100 więc, nie róbmy tutaj dochodzenia.
Ludzie skończcie już tą dyskusję tutaj bo to się robi już śmieszne, większość nie ma pojęcia jak sprawa się ma, a najwięcej się udzielają. Poczekajmy na rozwój sytuacji, postępowania w toku, czekamy na decyzję i tyle wszystko się samo wyjaśni, tutaj nie ma co gdybac. Kto jest za czy kto jest przeciw, bo już z tego co zauważyłam to Ci co są za bardzo krzywo patrzą się na tych co są przeciw. Pragnę przypomnieć, że żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo głosu i nie roztrzygajcie tego co komu się podoba a co nie! Po co to wytykanie? Nie rozumiem w ogóle tej sytuacji, nikt nikomu chyba nie narzuca z góry swoich teorii. Ludzie to nie te czasy chyba, że niektórzy jeszcze żyją w takich przekonaniach.
Ale to już jest kwestia indywidualna, to jak np. jedna osoba pracuje a cała rodzina jest za budową bo przecież ten ktoś może stracić pracę? To brzmi tak jakby dziecku od urodzenia wmawiać, że musi być tym kim my sobie wymarzyliśmy. Takie przekonania są już trochę szkodą społeczną na rzecz społeczeństwa i na rzecz własnej rodziny. Nie nam to oceniać, każdy żyje wg swoich przekonań i będzie silnie stał za swoim i nic nam to nie da. Trudno jeżeli czyjeś życie jest tak bardzo od kogoś zależne, że jest w stanie zmieniać swoje poglądy na tą rzecz i godzić się na takie warunki mieszkaniowe swoje ale też swoich dzieci, które narazie nie mają nic do powiedzenia. Trzeba myśleć przyszłościowo nie tylko co jest dzisiaj ale co będzie kiedyś i na jakie straty spisujemy teraz siebie ale też w przyszłości nasze rodziny.
Tak jak już wyżej wspomniałam, nikt nie ma wpływu na decyzje innych i musimy to uszanować, nie wiemy czym tak naprawdę kierują się te osoby. Czy są to rodziny, przyjaciele czy dobrzy znajomi inwestora, pracownicy czy nawet uzależnieni od nich ludzie w jakiś sposób z którymi dobrze żyją i znają się wspaniale. Ok wszystko dla wszystkich ale pytanie? Od razu nasuwa się pytanie? Czy inwestor jest wobec nas tak bardzo łaskawy? Czy rozumie wg protest mieszkańców? Czy ma jakieś resztki godności człowieka? i będzie na tyle człowiekiem żeby zrozumieć i odpuścić? Czas pokaże, ile osób zrozumie to po fakcie, kiedy być może już będzie za późno, bo teraz oczy przysłania osłona dymna. Kiedyś w nocy podczas upałow brzydki zapach będzie spędzał nam sen z powiek, gdyż nie będzie można otworzyć okna żeby przewietrzyc dom.
Decyzja należy do każdego z osobna, każdy będzie miał to na co się pisze.
Pozdrawiam wszystkich
Yy
Yy 20.01.2020, 14:08
100 to i tak mniejszość połowa wsi jest za budową to ich zdanie się nie liczy co mamy tutaj jak grupa ludzi nie chce to wszyscy mają być za mamy demokrację każdy może mówić tak jak uważa i nikt nie może swojego zdania mu narzucać
Mieszkanka
Mieszkanka 20.01.2020, 14:57
Proszę się odnieść do komentarza wyżej i nie wypisywać głupot! Tak jak wspomniałeś/łaś skoro jesteś za to po co tutaj piszesz, skoro artykuł był na temat sprzeciwu? Czyżbyś chciał/ła narzucić komuś swoje zdanie? Skoro jest Was większość to chyba nie macie o co się martwić? Hmmm
Felicity
Felicity 19.01.2020, 14:49
Naszej gminie potrzeba jest zgoda i wzajemna życzliwość a nie kłótnie!

A i jeszcze pozdrawiam obecnego na zebraniu Pana Sekretarza Gminy Stanisława Sieka,który całe swoje urzędowanie konfliktował mnie ze społeczeństwem .
Panie Sekretarzu može warto zacząć wprowadzać zgodę między wszystkimi mieszkańcami.I zamiast sporów jako władza wprowadzać porozumienie i zgodę między mieszkańcami.Ma Pan okazję wykazać się cechami dobrego człowieka i urzędnika i poszukać dobrych rozwiązań i w tej sprawie i w moich sprawach.Od nienawiści do normalności jeden krok.Wystarczą dobre chęci,czego Panu życzę.A sobie życzę bym była zadowolona,że żyję w tej gminie,gdzie Pan sprawuje władzę i traktuje mnie jak człowieka takiego samego jak inni mieszkańcy.
Felicity
Felicity 19.01.2020, 14:15
Szacunek dla Pani Sołtys,dla Młodego Mężczyzny,który z energią włączał się merytorycznie w dyskusję dla Pana Tomasza Dudka i dla Wszystkich mieszkańców ,którzy wzięli udział w spotkaniu i dyskusji.Brawo Wy!!TAKiCH MIESZKAŃCÓW POTRZEBUJE GMINA KOMARÓW!!!

Myślę,że inwestor,a znam ich i myślę jako niegłupie chłopaki przemyślą sprawę jeszcze raz i nie będą chcieli mieć wrogów w Was mieszkańcach okolicznych wsi.A także zasłynąć w historii Komarowa jako Ci ,którzy zgotowali smród mieszkańcom i historii gminy Komarów.Czego im życzę .,Jest tyle innych miejsc na taką śmierdzącą inwestycję

Życzę dobrych rozwiązań dla mieszkańców,inwestora i historycznych miejsc gminy Komarów.

Rozmawiajcie merytorycznie,bez złośliwości i uprzedzeń do siebie nawzajem a dojdziecie do porozumienia
CZYSTE   Powietrze
CZYSTE Powietrze 19.01.2020, 13:10
Zarobki proponowane ledwie starczą na parówki ,10 kilo cukru i papier toaletowy . Bajanie o miejscach pracy i smród okropny komu o co chodzi .Pognać obecną władzę i porządek zrobić . Świnie są w urzędach i chlewie ,nic dodać ,nić ująć .
Ww
Ww 20.01.2020, 10:28
Oj przeginsz za to można podać do sądu na to jest paragraf.
Z
Z 20.01.2020, 12:10
Tak sprawdzałem możesz mieć nie lada problem
Też donosiciel
Też donosiciel 20.01.2020, 18:12
Leć z tym cudownym donosem do naszych sądów
Xyz
Xyz 20.01.2020, 18:58
Nie trzeba każdy czyta więc jak zechce to wyciągnie koswekcecje
API
API 20.01.2020, 18:28
Może warto by było polecieć. Jak inaczej walczyć z bezpodstawnymi oskarżeniami i bezkarnym obrażaniem?
Z
Z 20.01.2020, 19:30
Popieram, można przecież zachowywać się przyzwoicie i nie traktować petentów jak intruzów
czerwony
czerwony 20.01.2020, 18:51
Dobrze, że jeszcze sądy są po naszej stronie
Xyz
Xyz 20.01.2020, 19:42
I są niezawisłe
pot
pot 20.01.2020, 20:04
PIS cały czas pracuje nad tym zeby nie były
Z
Z 22.01.2020, 10:11
Trzeba mieć nadzieję, że Pani Wójt do tego nie dopuści bo leżymy i kwiczymy
Zenek
Zenek 20.01.2020, 14:13
Tak może być to są oskarżenia publicznie ktoś może podać cię do sądu.Wiec zastanów się co piszesz bo zniesławiasz cały Urząd
Mapet  show
Mapet show 18.01.2020, 20:28
Inwestora zapraszam do Tyszowiec ,Dąbrowa duża pomieści wszystkie wasze nie chciane świnie . Terenu pod dostatkiem i ludzie nic nie powiedzą , gorzej z wodą bo WalPUK skażoną poi mieszkańców .
Xxx
Xxx 19.01.2020, 10:29
Co do miejsca lokalizacji to inwestor dostał mnóstwo propozycji. Były też takie z przystosowaną infrastrukturą, zbiornikami na gnojowicę oraz w pełni zautomatyzowaną mieszalnią pasz. Ale jest też inny aspekt, inwestor pragnie też coś zrobić dla miejscowości, z której się wywodzi, gdzie zatrudnia przecież już sporo miejscowej ludności, płaci ubezpieczenie i świadczenia urlopowe. Pracownicy mogą w końcu wyjechać na wymarzone wakacji. Po zakończeniu inwestycji każdy kto zechce znajdzie tam swoje miejsce. Dziękuję
Mieszkanka
Mieszkanka 19.01.2020, 13:01
To będą specjalne kojce dla nas w tych chlewniach? A wczasy to gdzie niby? Pani wójt was zatrudniła na strażaków, konserwatorów, radnych, kierowców i innych takich to macie wszystko płacone, ale z naszych podatków. Twoich rodziców czy dziadków też pewnie musieliśmy utrzymywać to może wy tam idźcie do "pracy"
M.ieszkanka
M.ieszkanka 20.01.2020, 14:19
Oj mieszkanka pewnie jest nie zorientowana strażakiem jest się harytatywnie ,radnego jak i sołtysa wybiera wieś to co ma to do żecz piszesz po to żeby ludzi bardziej skłóci na tym to wszystko polega.
xyz
xyz 22.01.2020, 13:27
O jak miło, sami altruiści ci radni
On z gminy
On z gminy 19.01.2020, 21:49
Zgadza się mają zatrudnienie w gminie rodzinami(każdy wie o kogo chodzi a jest takich osób dużo tatuś pracuje w jednym miejscu, córka w szkole, brak kierowca itp)
Pensja im leci z naszych podatków. Sprzeciwiasz się pani wójt to trzeba cię zniszczyć. Gmina zadłużona. Cis przynosi straty (oglądałem sesje i są na minusie ).
Po co było budować taka wielka świetlice na Ruszczyźnie wystarczyło by pół budynku na tyłu mieszkańców. Utworzone coś tam dla dzieci będzie i będzie przychodziło 5-8 a budynek na 300 osób. A wszytko to z podatków mieszkańców. Mowa była na sesja o budowie biblioteki i mieszkań socjalnych te mieszkania dostaną zasłużeni dla pani wójt. Każdy wie jak w gminie jest brak kompetencji pracowników, nie znają przepisów.
Taki tam ziomek
Taki tam ziomek 19.01.2020, 22:08
Dobrze piszesz polać Ci za to. Przyglądam się waszym wszystkim wpisom i widzę że są trzy podziały. Ludzie wójtowej, ludzie inwestora (sąsiedzi, rodzina ,pracownicy)
Oraz Ci co nie chce żyć w chlewie i za nimi trzymam stronę. Zabrać dzierżawę i nie sprzedawać pola inwestorowi bo z tego co ludzie gadają to nie których do dziś nie splacil i Ci ludzie boją się odezwać bo już kasy nie odzyskają. Mowie ludzie różnią mówią ale w każdej legendzie jest dzblo prawdy.pozdrawiam i walczcie ludzie nie róbcie sobie chlewni z podworkow
Antoniowkowy
Antoniowkowy 19.01.2020, 12:02
Ta wypowiedź inwestorem mi podjeżdża hehe
Anty
Anty 19.01.2020, 11:41
Propozycji może i miał dużo, ale gorzej z pozwoleniami. Tak sobie myślę, może inwestor niech już ogłosi nabór cv, bo tyłu jest chętnych, że będzie miał problem z wyborem pracownika :D. Ludzie czekają, aż powstaną kurzarnie i chlewnie po to żeby pracować w warunkach trudnych i skażonych, gdzie później miejscowa ludność się wykruszy z powodu chorób na jakie będą narażone. Nie zdajecie sobie ludzie sprawy z zagrożeń zdrowia jakie czyhają w takich warunkach pracy. Oprócz pracowników, którzy tam cudownie zarobią, pojadą na wymarzone wakacje z pieniędzy wypłaconych za zaległe urlopy. Są jeszcze ludzie, którzy tu będą mieszkać i wąchać smród pieniążków inwestora. Mają tak po prostu sami skazać się na takie warunki mieszkaniowe? Gdzie zamiast odpoczywać na WSI, bo Pani wójt już twierdziła, że mieszkańcy że wsi chcą miasto zrobić, otóż nie, ludzie uciekają z miasta na wieś, żeby pooddychac swierzym powietrzem a nie smrodem tyłu inwestycji! Stanowcze Nie! Koniec tego, jeszcze nikt nie wie na co nas stać, bo na wsi niekoniecznie mieszkają wiesniaki, którzy nie wiedzą gdzie się udać i co z tym zrobić. A nie wierzycie? To się przekonacie!
Do anty
Do anty 19.01.2020, 14:59
To mi podjeżdża groźbami karalnymi.
Anty
Anty 19.01.2020, 17:15
W odp do gróźb karalnych. Kłania się czytanie ze zrozumieniem 😂
Miejscowy
Miejscowy 19.01.2020, 11:56
Brawo.. !!! I tak do niektórych ten przekaz nie dojdzie. W wiecie czego? Bo marzą o wakacjach w górach. Z tego co pracownicy ich mówią to ciężko z wypłata na czas.
ANTY
ANTY 19.01.2020, 11:45
Przepraszam za literówki i błąd w słowie świeżym. Takie uroki pisania że słownikiem. 😀
Mieszkanka
Mieszkanka 17.01.2020, 21:20
Dla zainteresowanych Przesyłamy link ze spotkania, każdy może sobie sam ocenić teraz jak to wszystko wygląda. https://m.youtube.com/watch?fe…
Mieszkanka
Mieszkanka 18.01.2020, 15:31
To jak na spotkaniu Pani Wojt potraktowała Panią Sołtys to jest bardzo nie na miejscu, najlepiej obrócić kota ogonem i udać świętego. Publicznie szydzić tak z osoby i zalać winę to lekka przesada. Proponuję Pani sołtys przy następnym załatwianiu takich spraw włączyć dyktafon i nie będzie miała Pani Wójt nic do powiedzenia.
Mieszkanka.
Mieszkanka. 19.01.2020, 10:41
Taką Sołtys co okłamuje społeczeństwo to tylko na taczki i wynocha zdała od nas.
Koleżanka
Koleżanka 19.01.2020, 14:04
Popieram! Nam potrzebny taki sołtys, który skrupulatnie będzie wykonywał polecenia jedynie słusznej władzy w osobie Pani Wójt, obecnie i w przyszłości nam panującej, obawiał się konsekwencji i represji za niewykonanie co mu przykazała. Kiedyś to byli sołtysi, nie to co teraz.
Lol
Lol 19.01.2020, 11:13
Bo Pani Wójt tak powiedziała? Ciekawe kto to taki mądry i komu Pani sołtys tak bardzo przeszkadza, Pani wójt bardzo trudno się widzę sprzeciwić. Może jedźmy do gminy z kwiatami w podziękowaniach za zorganizowane spotkanie z wielkim uszanowaniem dla Pani Wójt.
Po przekazaniu informacji P. sołtys o braku zainteresowania spotkaniem z mieszkańcami P. WÓJT. Jakoś dziwnie szybko doszło to do gminy i żeby oczyścić swoje złe zamiary rada gminy natychmiast wręcz zaplanowała termin spotkania. Czy to nikogo nie dziwi? Wszystko było zrobione dla zatuszowania złych intencji P. WÓJT i najlepiej zagłuszyc sumienie swoje zwalając to na złą interpretację informacji P. Sołtys.
Yy
Yy 19.01.2020, 10:05
Nie rozumiem o co ta sprzeczka? Przecież ta stara powiedziała, że już zadecydowała, pomimo iż inwestor nie płaci podatków gdyż inwestuje, to i tak jest to intratne przedsięwzięcie dla gminy przyjęte przez aklamację wsi.
Xxx
Xxx 18.01.2020, 19:07
Ja np. nie widzialem szydzenia a ze Pani Soltys nie przyznala sie do pisania komentarzy pod "psełdonimem" to też swiadczy o człowieku
:(
:( 21.01.2020, 19:09
sam piszesz pod pseudonimem , to co zarzucasz komus ????
Xxx
Xxx 19.01.2020, 08:20
Pani Sołtys pewnie specjalnie ludzi wprowadza e błąd bo może ma w t interes ,taki sołtys to wstyd ale niech ludzie zobaczą ,bardzo dobrze że była telewizja to wszyscy się dowiedzą jakiego Wolica ma Sołtysa.
XYZ
XYZ 19.01.2020, 10:03
Oczywiście, bo sołtys dobry jak się nie odzywa i robi to co Pani wójt powie, a jak ktoś nie zgadza się z tym zdaniem to już zaczyna się nasiadanie na człowieka, który jest za tym, żeby coś zrobić. O czym Wy mówicie? Słyszeliście rozmowę? Nie macie ludzie o niczym pojęcia, piszecie głupoty, wydaje Wam się, że macie rację. Przejrzyjcie na oczy, skończyły się czasy wchodzenia P. WÓJT W D...
Yy
Yy 18.01.2020, 18:55
Czarno na białym jest napisane po prostu chciała ludzi wprowadzić w błąd tylko dlaczego może to jest po prostu taki zamiar.
Xxx
Xxx 18.01.2020, 18:49
A może to jest prawda ,a prawda boli jak widać.hahhaaaa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.01.2020, 21:26
Liczę że na kolejne spotkania będzie telewizja tv Zamość a gdzie ta wasza telewizja TVP Lublin.
Informowanie mieszkańców po przez tablice ogłoszeń jest to stare nikt nie czyta ogłoszeń propozycje założyć zakładkę na stronie gminy dla mieszkańców gdzie mogą czytać i wstawiać swoje informacje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2020, 17:48
Władza nie pozwoli na nakręcenie filmiku. Jeszcze jej to zaszkodzi(wybory itp) że ktoś to może później użyć.
xxx
xxx 18.01.2020, 11:49
I jak na złosć tobie władza pozwoliła nakręcić filmik.
Misiu
Misiu 19.01.2020, 14:10
Bo to dobra władza jest i praworządna też jest
Xxx
Xxx 16.01.2020, 18:42
Mamy już potwierdzenie z TVP LUBLIN
Mieszkaniec innej gminy
Mieszkaniec innej gminy 16.01.2020, 19:45
TVP LUBLIN pokaże urywek tego spotkania a tu trzeba pokazać od początku do końca a tak pokażą wygodny wycinek dla gminy a niekorzystny dla inwestora.
Tak to działa.
Liczę na to że dodacie tutaj link z tego spotkania.
Jestem mieszkańcem innej gminy ale temat jest bardzo ciekawy
Stefan
Stefan 15.01.2020, 22:17
Mieszkańcy proszę o jedno zjednoczmy się razem zróbmy to co do nas należy, zjednoczmy wszystkie wsie wkoło Pokażmy , że my jesteśmy siłą a nie ktoś kto ma pieniądze , żyjmy w zgodzie z natura i z samymi soba niech Wolica i inne wsie walczą o swoje racje o swoje czyste powietrze o swoje rodziny. Nie patrzmy na to że oni maja pieniadze że nie damy rady bo to nie prawda pieniądze nie rządzą w dzisiejszych czasach liczy sie wolne słowo. Protestujmy jak inni to robią nawet w telewizji aby czuć wolność, damy radę trzeba tego chcieć. Czujmy się dumni z naszej miejscowości to jest miejsce gdzie się stoczyły 6 największych bitew w Polsce co 4 juz są po za granicami naszego państwa kto da rade jak nie my mieszkancy Wolicy gdzie wygrana została bitwa o nasza miejscowość o całą gmine a nie o przedsiębiorców Państwa S.....
Mieszkaniec wsi obok
Mieszkaniec wsi obok 15.01.2020, 15:19
Moim zdaniem mieszkańcy Antoniowki, Brodka oraz Ruszczyzny też powinni przyjść na to spotkanie bo ten problem też ich dotyczy, a zwłaszcza Antoniowki bo teraz z obu stron będą mieć nie mile zapachy. Wiec niech z tym problem walczą też inni, a nie tylko Wolica. Nie pozwólmy na budowę nie tylko tych chlewni ale też i reszty kurnikow bo 3 wystarcza, a kolejnych 8 czy więcej Wolica nie potrzebuje bo z tymi już jest kupę smrodu. Nie skupiajmy się tylko na chlewniach, tylko też na pozostałych planowanych budowlach.
daniel_chabro
daniel_chabro 15.01.2020, 18:51
Masz rację,w pełni się z tobą zgadzam.Wszyscy powinni się zjednoczyć.Pisałem we wcześniejszych komentarzach o kurnikach,ale wszyscy są wielce zaabsorbowani tucznikami,a problem już istniejących kurzarni(smrodu nie do zniesienia) i pozwolenia na następne jakby nie istniał.Sam już zgubiłem się w obliczeniach:ile tego ustrojstwa ma powstać?Zebranie pewnie również będzie parodią i szczerze mówiąc niewielkie są szanse na zablokowanie budowy.Tym bardziej,że stanowisko władz gminy dotyczące w.w problemu jest wszystkim znane.
PSL jest OK
PSL jest OK 15.01.2020, 17:42
Tyle jest terenów po byłych PGR-ach to nie, wsadził się tu, gdzie władza jest z "takiej , wątpliwej opcji"
Felicity
Felicity 15.01.2020, 11:18
Nie jestem jak Pan Edward Schab osobą publiczną i niestety nie mam za sobą zaplecza ,ani doradczego ani popierającego moją osobę.Za to jestem osobą uznaną przez władze gminy za osobę,,persona non grata" i za osobę,którą się zwalcza jako ,,wróg władzy".I zapewne wiele osób mnie kojarzy nawet jak piszę pod ,,psełdonimem"ALE NIE BAŁABYM SIĘ PISAĆ PODAJĄC PRAWDZIWE IMIĘ I NAZWISKO I KOMENTUJĄC A NiE POD,, PSEŁDONIMEM "jak Pan radny.Żadne bohaterstwo ze strony radnego.Kazali napisać,wpisał.Wiemy jak demokracja działa w Komarowie!


Radzę nakręcić filmik i ze spotkania z władzami Komarowa i z TV i wrzucić na YouTube.

Mam nadzieję,że tym razem plutonu policji nie będziecie mieli obok siebie.
Zamościanin
Zamościanin 14.01.2020, 21:59
Nie jestem mieszkańcem tej gminy ale zainteresowała mnie ta sprawa jeśli będzie można proszę o wklejenie linku że spotkania zapewne to będą urywki. Jak to w tv.
Czarek
Czarek 15.01.2020, 17:35
Dziś coś leci w zdarzeniach na tvp Lublin o 17.35. to chyba o tym?
Arkadiusz
Arkadiusz 14.01.2020, 18:55
Te chlewnie to odwet za przegraną bitwę w 1920.

Pozostałe