Radny i prezes pod lupą CBA

  • 31.12.2019, 08:00
  • Agnieszka Piela
Radny i prezes pod lupą CBA Jestem tą całą sytuacją zaskoczony- mówi Wacław Gajewski
23 grudnia na sesji Rady Powiatu Zamojskiego odwołano radnego Lucjana Bednarza z funkcji nieetatowego członka zarządu. Jego miejsce zajęła radna Ala Kołodziejczyk. Stało się to na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Powodem jest naruszenie przez radnego przepisów tzw. ustawy antykorupcyjnej.

Podobny wniosek, 12 grudnia Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło także do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów względem Wacława Gajewskiego, prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. W wyniku przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA ustalili, że obaj panowie pełniąc funkcje publiczne, prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą. Czyli naruszyli art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (tzw. ustawą antykorupcyjną). Zgodnie z przepisami powinni zaprzestać wykonywania działalności gospodarczej. Prezes SKO miał na to miesiąc, członek zarządu powiatu trzy miesiące od momentu wyboru.

Cały artykuł dostępny jest tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Zdjęcia (1)

Czy to są moje zaniedbania? - pytał na sesji radny Lucjan Bednarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe