Dołhobyczów: Spisali się po polsku. Komu dyktando poszło najlepiej?

  • 28.12.2019, 09:00
  • ak
Dołhobyczów: Spisali się po polsku. Komu dyktando poszło najlepiej? Fot. Organizatorzy
Klaudia Margol, Karolina Guzik, Ewelina Butryn i Jadwiga Jarszak byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych podczas III edycji Gminnego Dyktanda o „Pióro Wójta Gminy Dołhobyczów”.

W tym roku z zawiłościami polskiej ortografii zmierzyło się 40 uczestników: dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich prace sprawdzała komisja, w której zasiadły: Maria Sender (przewodnicząca), Maria Kmendacka i Anna Kurzyńska-Tyrka.

W kategorii uczniów klas czwartych najlepiej wypadła Klaudia Margol z Dołhobyczowa, a kolejne miejsca zajęli: Kamil Głuszczak (Hulcze) i Julia Bosy (Dołhobyczów). Wśród dzieci z klas V-VI najlepsza była Karolina Guzik z Hulcza przed Leną Prokop i Mileną Bielecką z Dołhobyczowa.

W grupie uczniów klas VII-VIII wygrała Ewelina Butryn, pokonując Magdalenę Gawędę (obie z Dołhobyczowa) oraz Amelię Serafin z Hulcza.

W kategorii dorosłych najmniej błędów popełniła Jadwiga Jarszak, a poza nią na podium znaleźli się: Bogusław Wiśniewski i Jerzy Klajny.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe