Wyjątkowy koncert w Zamościu. Hanka Rybka i Namysłowiacy

  • 27.12.2019, 05:45
  • Materiał nadesłany
Wyjątkowy koncert w Zamościu. Hanka Rybka i Namysłowiacy
Zaraz po Nowym Roku w Zamościu odbędzie się koncert kolęd, którego przegapić nie można. Wystąpią w nim wspólnie pochodząca z Podhala artystka Hanka Rybka i muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Wydarzenie "Gwiazdkowo Opowiastaka" zaplanowano na 5 stycznia, godz. 19.30 w zamojskiej Katedrze.

W tradycyjnym, noworocznym koncercie wraz z Namysłowiakami wystąpi znana wokalistka Hanka Rybka. To artystka pochodząca z Podhala, tworząca w klimatach etno i folk. Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra. Za krzewienie kultury polskiej w 2019 roku została odznaczona Medalem Gloria Artis.

Podczas zamojskiego koncertu artystce towarzyszyć będzie zespół góralski w składzie:

Andrzej Jarząbek – skrzypce

Paweł Trebunia - Tutka – altówka

Robert Czech – kontrabas

W zamojskiej katedrze wybrzmią najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki jak „A wczora z wieczora’”, „Mizerna cicha” czy „Dzisiaj w Betlejem”.

Nie zabraknie także utworów w góralskiej stylistyce, z autorskiej płyty Hanki Rybki „Gwiozdkowo Opowiostka”, m.in. „Przy hornyj doliniy”, „Ujkowo kolędziołka” oraz „Zyń łowiycki, zyń”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z Namysłowiakami i zakopiańskim zespołem Hanki Rybki!

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe