Gm. Adamów: Wigilijne spotkanie w Szewni Górnej (ZDJĘCIA)

  • 24.12.2019, 16:00
  • Materiał nadesłany
Gm. Adamów: Wigilijne spotkanie w Szewni Górnej (ZDJĘCIA) Fot. UG Adamów
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jednej z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców gminy Adamów, które odbyło 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Szewni Górnej.

Tradycją jest już w gminie Adamów, że na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wójt Dariusz Szykuła organizuje wspólną wigilię dla mieszkańców gminy. Już po raz trzeci w atmosferze ciepła i radości, spotkali się na wspólnej wigilii mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których byli: proboszczowie okolicznych parafii : ks Józef Zwolak, ks Roman Sawic, ks Roman Palonka, ks Artur Sokół, Kazimierz Mielnicki, były radny powiatu zamojskiego - Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Zamościu, Bożena Skiba - przewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, Ewelina Droździel-Szykuła – skarbnik gminy, Elżbieta Kuźma, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi, członkowie zespołów ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, nauczyciele i uczniowie szkoły. Na uroczystej wigilii obecne były również media. Kronikę Tygodnia reprezentowała Aneta Szpinda.

Spotkaniu, w którym udział wzięło ponad 100 osób towarzyszyła piękna oprawa bożonarodzeniowa, pełna ciepła i serdeczności.

Wójt gminy Adamów przywitał wszystkich przybyłych gości i złożył mieszkańcom i ich rodzinom życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Po modlitwie poprowadzonej przez proboszcza parafii w Kosobudach ks Józefa Zwolaka uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej zaprezentowali przedstawienie jasełkowe i tym miłym akcentem wprowadzili wszystkich w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Cała sala rozbrzmiewała ciepłem dziecięcych śpiewów i recytowanych tekstów, przepełnionych serdecznością i życzliwością.

Jednak najważniejszym punktem programu było składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych przysmaków świątecznej kuchni. Wszystkie wigilijne potrawy przygotowali uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Jacni oraz panie ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej, za co należą im się gorące podziękowania.

Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i  było okazją do wspólnej integracji mieszkańców gminy, a także kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za to, że mimo licznych obowiązków domowych, znaleźli czas aby wspólnie z nami spotkać się przy wigilijnym stole.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
protestant
protestant 25.12.2019, 05:52
czarni i obecna władza nic już nie mają do zaoferowania
 wyborca
wyborca 24.12.2019, 22:40
Spotkanie wigilijne dla bogatych a nie dla mieszkańców gminy za ciężkie płacone podatki i pytanie ile to mieszkańców gminy kosztowało czy tak powinien postępować wójt gminy i czy tytuł powinien być wigilijne spotkanie mieszkańców gminy

Pozostałe