Przez Hrebenne i Zosin na Ukrainę przekazano Betlejemskie Światło Pokoju

  • 20.12.2019, 08:00
  • Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Przez Hrebenne i Zosin na Ukrainę przekazano Betlejemskie Światło Pokoju Fot. NOSG
Na drogowych przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem, po raz kolejny odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa oraz harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i znakiem nadziei na życie pozbawione konfliktów i waśni.

W Polsce od 1991 roku akcję tę prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich, następnie Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi w całej Polsce. 

Polscy harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju również do naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie, co miało miejsce na drogowych przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem. W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Podczas spotkania wspólnie śpiewano kolędy oraz składano życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Harcerze roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski pokazują w ten sposób, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa.

Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ech
ech 21.12.2019, 13:19
czemu tylko zdjecia z Zosina? a gdzie Hrebenne?

Pozostałe