Spotkanie opłatkowe w Telatynie

  • 21.12.2019, 13:17
  • Materiał nadesłany
Spotkanie opłatkowe w Telatynie Fot. UG Telatyn
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny i piękny czas, kiedy składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, nie tylko w naszych domach, ale również w naszych lokalnych społecznościach. Okazję taką stwarzają organizowane w wielu miejscach Spotkania Opłatkowe, które cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Społeczność gminy Telatyn również miała taką okazję, w dniu 19 grudnia w Domu Strażaka w Telatynie odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe, na które zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy.

Uczestniczącym w spotkaniu osobom towarzyszyła radosna, życzliwa, rodzinna i świąteczna atmosfera.

Do Telatyna dotarło również Światełko z groty Betlejemskiej, które na ręce wójta przekazali harcerze z 19 DH Modrzewie wraz z opiekunem druhem Henrykiem Szarugą, którzy odebrali je w Zakopanem od harcerzy ze Słowacji.

Jak to podczas takiego spotkania bywa, nie zabrakło także kolędników – uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poturzynie i Telatynie, którzy przygotowali krótkie scenki bożonarodzeniowe przygotowywane na szkolne Jasełka. Taniec mikołajkowo – świąteczny przygotowała grupa taneczna, a ze specjalnym koncertem kolęd wystąpiły dwa lokalne zespoły – Zespół Artystyczny ,,Fermata" i Zespół śpiewaczy ,,Lawenda". Przy akordeonowym akompaniamencie Wiesława Stachurskiego, wszyscy zaśpiewali kolędę ,,Cicha Noc”.

Ewangelię wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa odczytał ks. Michał Kruk – wikariusz Parafii w Nabrożu. Następnie rozdano opłatki i nastąpił piękny moment składania sobie życzeń. Była to wyjątkowa chwila spotkania – chwila wzruszeń, serdeczności i wzajemnej życzliwości. Życzenia dla wszystkich mieszkańców złożył wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski.

Podczas spotkania rozstrzygnięto Konkurs na ,,Tradycyjne Ciasto Świąteczne", w którym udział wzięło 10 Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Telatyn, KGW Telatyn II, KGW Łykoszyn, KGW Radków, KGW Wasylów, KGW Marysin, KGW Posadów, KGW Nowosiółki, KGW Żulice, KGW Poturzyn. Różnorodność smaków i pomysłów na ciasto świąteczne była przeolbrzymia, a panie spisały się wyśmienicie.

W ich wykonaniu powstały m.in. makowce, torty, ciasta miodowe. Po wnikliwej ocenie Jury w składzie: ks. Andrzej Bastrzyk – proboszcz Parafii w Żulicach, ks. Michał Kruk, Barbara Wójcik, dyrektor szkoły w Telatynie i Alicja Górnik, dyrektor biblioteki, ostatecznie przyznano następujące miejsca: I – KGW Łykoszyn ( Piernik świąteczny z sosem czekoladowo - wiśniowym), II – KGW Telatyn ( Makowiec z jabłkiem i rodzynkami), III – KGW Posadów ( Makowiec Gwiazda). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Tradycyjnie, jak co roku odbyła się również loteria, podczas której można było wylosować ufundowane przez wójta gminy Telatyn świąteczne upominki oraz kalendarze ścienne otrzymane od Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Stroiki świąteczne przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Telatynie. Na zakończenie wójt zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek świąteczny – tradycyjny czerwony barszcz, pierożki i paszteciki, które przygotowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn.

Organizatorem wydarzenia był wójt Dariusz Kozłowski, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Żulicach ks. Andrzej Bastrzyk, dyrektor biblioteki w Telatynie Alicja Górnik, Gminne Koła Gospodyń Wiejskich oraz szkoły podstawowe w Telatynie i Poturzynie.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe