Zamość: Wigilijne spotkanie służb mundurowych

  • 17.12.2019, 12:03
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Wigilijne spotkanie służb mundurowych Fot. KMP Zamość
W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd w 32. Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Zamościu odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie zamojskich służb mundurowych. Uroczystości przewodniczył ks. Bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a gości przywitał Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej Miasta Zamość, organizator tegorocznej wigilii. W czasie uroczystości były życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem.

Każdego roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele zamojskich formacji mundurowych spotykają się, aby złożyć sobie życzenia zdrowia, spokoju i radości na nadchodzący czas świąt oraz pomyślności w nadchodzącym roku. W tym roku takie spotkanie odbyło się wczoraj na terenie jednostki wojskowej 32. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu. Przy świątecznym opłatku spotkali się m.in. żołnierze, strażacy, policjanci, strażnicy graniczni i służba więzienna oraz funkcjonariusze straży miejskiej. Obecni byli również kapelani zamojskich służb mundurowych, przedstawiciele władz powiatu zamojskiego i miasta Zamościa, instytucji współpracujących i wspierających działania mundurowych oraz przyjaciele zamojskich formacji.

   Organizatorem tegorocznej wigilii była Straż Miejska Miasta Zamość. Dlatego też jako pierwszy głos zabrał i powitał przybyłych gości Pan Marian Puszka Komendant Straży Miejskiej Miasta Zamość. Natomiast modlitwę poprowadził i błogosławieństwa zgromadzonym udzielił ksiądz biskup Marian Rojek ordynariusz diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Po wspólnym śpiewaniu kolędy, odczytaniu przez ks. Piotra Rawlika, kapelana zamojskiej straży miejskiej fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i poświęceniu opłatka przyszedł czas na dzielenie się dobrym słowem i życzeniami. Wigilijne spotkanie służb mundurowych upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe