Łabunie: Szkoła Imienia Dzieci Zamojszczyzny

  • 17.12.2019, 13:00
  • AP
Łabunie: Szkoła Imienia Dzieci Zamojszczyzny
Szkoła Podstawowa w Łabuniach otrzymała nowe imię Dzieci Zamojszczyzny. 10 grudnia w 77. rocznicę wysiedlenia mieszkańców gminy Łabunie odbyła się uroczystość przekazania sztandaru i przyjęcia imienia.

Wybór patrona, nadanie imienia, otrzymanie sztandaru to najważniejsze wydarzenia historii szkoły. Imię Dzieci Zamojszczyzny to imię niezwykle wymowne. Przypomina o tragicznych losach polskich dzieci skazanych na śmierć i cierpienie  w czasie II wojny światowej- powiedział podczas uroczystości dr Bernard Panasiuk, dyrektor szkoły. 

Sztandar na ręce dyrektora szkoły przekazał Mariusz Kukiełka, wójt gminy Łabunie, w asyście Elżbiety Kuźmy, przewodniczącej rady gminy, i Mariusza Klizy, wiceprzewodniczącego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rebus
Rebus 18.12.2019, 14:12
Dobrze, że "Honor" z Łabuniek tego nie doczekał.
W.O
W.O 17.12.2019, 14:48
Brawo....

Pozostałe