Gmina Telatyn: 27 złotych par

  • 21.12.2019, 15:15
  • Wioleta Dudek
Gmina Telatyn: 27 złotych par Państwo Krystyna i Józef Przybyszowie.
Małżonkowie z 50-letnim stażem mają mnóstwo pięknych wspomnień. Nam pary z gminy Telatyn, które niedawno obchodziły jubileusz złotych godów, opowiedziały, jak wyglądał ich dzień ślubu oraz jak przebiegało wesele.

Chyba wpadłam mu w oko, bo podszedł i poprosił mnie do tańca, potem razem się bawiliśmy na zabawie, nie na jednej – śmieje się Krystyna Przybysz. 

 Krystyna i Józef Przybyszowie "chodzili ze sobą" cztery lata. Aż wreszcie zdecydowali się na ślub. Pani Krystyna pojechała do Hrubieszowa i tam kupiła piękną suknię.

  – Całą koronkową, długą, tylko welon miałam krótki, bo taka była wtedy moda. Bukiet z białych róż zrobiła dla mnie drużka – wspomina. Pan Józef miał garnitur i muchę. 

 

Kilkadziesiąt tortów

 24 sierpnia 1968 roku na sumę do kościoła w Nabrożu jechały furmanki z odświętnie przystrojonymi w kwiaty z bibuły końmi. Na przedzie orkiestra, za nią furmanka z Parą Młodą.

– Po ślubie wesele było u Pana Młodego, a na drugi dzień u mnie. Wtedy się brało ślub w niedzielę, więc w poniedziałek to do wieczora była jeszcze zabawa. Oczepin się kiedyś nie robiło. Tańczyło się na podwórku, a w domu biesiadowano przy stołach. Gości było dużo, ale ludzie przychodzili głównie sami, nie z osobami towarzyszącymi jak dzisiaj. Przychodzili, żeby kogoś poznać – kontynuuje Krystyna Przybysz.

 Tort weselny był i to nie jeden, ale... kilkadziesiąt, bo goście przychodzili ze swoimi tortami, a po weselu, każdy dostawał trochę ciasta do domu. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioleta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tuczapianin
Tuczapianin 22.12.2019, 19:12
Z Kryszyna?

Pozostałe