Problem: Brudna woda w Sołokiji

  • 17.12.2019, 07:42
  • Leszek Wójtowicz
Problem: Brudna woda w Sołokiji Sołokija w okolicach Rudy Żurawieckiej zmieniła kolor na brunatny i cuchnęła z daleka.
W filmie Stanisława Barei było za dużo cukru w cukrze, a w tomaszowskiej oczyszczalni – ścieków.

Tomaszowska oczyszczalnia otrzymała duży ładunek ścieków, z którym sobie nie poradziła. Dlatego woda w rzece Sołokija zmieniła się śmierdzącą breję w kolorze brunatnym. Po interwencji morsów oraz inspektorów ochrony środowiska, oczyszczalnia wstrzymała przyjmowanie ścieków z zakładu SVZ.

O brudnej i pachnącej nieciekawie wodzie w rzece Sołokija, która bierze swój początek w Tomaszowie Lubelskim, powiadomiły nas tamtejsze morsy, które na początku grudnia rozpoczęły sezon w okolicach Rudy Żurawieckiej (gm. Lubycza Królewska). 

– Woda miała kolor podchodzący pod brunatny i śmierdziała – mówi Leszek Woszczak, prezes Stowarzyszenia "Morsy spod młyna" w Rudzie Żurawieckiej, który wraz z kolegami pobrał próbki wody, a następnie powiadomił o tym fakcie tomaszowską policję, zostawiając im "corpus delicti" w butelkach.

To było 1 grudnia.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jms
jms 20.12.2019, 20:56
odchodze z PZWu Zamość
Wędkarz
Wędkarz 20.12.2019, 10:40
W TYSZOWCACH w wodzie jest cola i nikt za nic nie odpowiada .Rzeka to mały problem ,wodociąg dostarcza skażoną wodę dla mieszkańców . Obie sprawy mają wspólny mianownik ,to ludzie odpowiedzialni są z PiS . Miało być czyste ręce władz a jest po staremu .
lol
lol 19.12.2019, 19:51
Jasne za***cie wszystko. Mam nadzieje że jakaś tłusta *** poleci za to z oczyszczalni kaska wzięta za zatruwanie ludzi?
khorba
khorba 17.12.2019, 21:33
z cyklu beton w Łabuńce ?

Pozostałe