Historia pewnego filmu z sądowym finałem

  • 17.12.2019, 05:21
  • Leszek Wójtowicz
Historia pewnego filmu z sądowym finałem Film "Antidotum" wyświetlany był w szkołach w całej Polsce
Młodzież nakręciła film, a dorośli pokłócili się o niego w sądzie.

Według prokuratury, dwaj mieszkańcy Biłgoraja dokonali przywłaszczenia autorstwa filmu, który powstał na podstawie scenariusza późniejszej zwyciężczyni "The Voice of Poland" Aleksandry Nizio. Sąd jednak uniewinnił obu oskarżonych, bo zabrakło dowód, że oskarżeni naruszyli prawa autorskie, działając z chęci zysku.

Cztery lata temu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju oskarżyła Macieja K. i Tomasza F. z Biłgoraj o to, że w "celu osiągnięcia korzyści majątkowej" przywłaszczyli sobie autorstwo filmu profilaktycznego "Antidotum". Film zrealizowała działająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju grupa PaT.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe