Zamość: Kryształowa Cegła za komunikacyjny hub

  • 16.12.2019, 12:09
  • ak
Zamość: Kryształowa Cegła za komunikacyjny hub Fot. Bartłomiej Wojnarowski/Archiwum
Centrum przesiadkowe, które powstało przy ul. Peowiaków zostało docenione. Miasto odebrało za tę inwestycję nagrodę specjalną podczas XIX edycji Międzynarodowego Konkursu „O kryształową Cegłę” - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Tzw. hub komunikacyjny został doceniony w kategorii „Obiekty infrastruktury komunikacyjnej” za uporządkowanie przestrzeni i wdrożenie systemu przesiadkowego z ruchu podmiejskiego do komunikacji zbiorowej. Przypomnijmy, ze został oficjalnie otwarty w kwietniu tego roku. Składa się trzech nowoczesnych wiat. Pierwsza i druga to przystanki do obsługi ruchu pasażerskiego busów i autobusów. Wyposażone są w toalety, skrytki bagażowe, miejsce na paczkomaty i strefy postojowe dla rowerów miejskich. W trzeciej znajduje się przechowalnia rowerów oraz zewnętrzne stojaki. Obok jest duży parking.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał również zakup nowoczesnych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. Całość kosztowała ok. 16 mln zł.

Gala wręczenia Krzyształowych Cegieł odbyła się w piątek, 13 grudnia w Lublinie. Konkurs organizuje od lat Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monica Homickaja
Monica Homickaja 18.12.2019, 19:09
W Zamościu oszuści z branży budowlanej otrzymują nagrody . Budmat to wielki kant i straty w płaceniu podatków i ZUS ,wielu zna sprawę i nic nie robi .Mafia i zmowa milczenia .Kryształowa Cegła zamiast krat w oknie .
Technik  budownictwa
Technik budownictwa 17.12.2019, 20:33
Co to jest ,stragan czy jakaś pomyłka ? Nagroda za zmarnowaną kasę .Projektant mało się wysilił . Racje ma ewangelik ,w Cieszynie faktycznie dobry projekt dworca busów ,autobusów i PKP byłem widziałem a tu w Zamościu takie straszydło i do tego mało praktyczne .
Polak
Polak 17.12.2019, 19:36
Oj ... niektórzy potrafią tylko gderać. Cieszmy się, że mamy ten hub. Wszystko przed nami jeszcze.
Maria
Maria 17.12.2019, 17:00
Ten hub to porażka. Osoba która zaprojektowała i ci którzy przyjęli do realizacji ten projekt chyba nigdy nie korzystali z komunikacji miejskiej etc. Wieje, deszcz zacina przez szpary. Po co one są nie wiem.
A druga sprawa to droga przeszła remont a teraz znou coś ryja. Tak się marnuje pieniądze podatnika. Wstyd i hańba dla wlodarzy miasta. Ale światełka na Rynku Wielkim trochę migaja. Naród też chyba oszalał bo wybrał nieudaczników i mamy to co widać.
Ewangelik
Ewangelik 17.12.2019, 15:46
Miasto obłudy i zakłamania .Przystanek kosztował tyle co dworzec a może więcej . Miejsca mało ,zupełna porażka .Projektanci i lokalne władze pojęcia nie mają jak ma wyglądać i funkcjonować przystanek . Cieszyn mniejsze miasto a przystanek dobrze zaprojektowany ,połączony z PKP .Tam można ,w Zamościu nie .
gal anonim  z  zazamoscia
gal anonim z zazamoscia 17.12.2019, 12:31
Szopy a nie przystanek z prawdziwego zdarzenia . Nagroda za taką drogą inwestycje to porażka ,busy na ul. gminnej cisną się a władze nic nie widzą ,bo nie jeżdzą busami .Prawdą jest że wpisy na temat pewnej firmy B ..... są prawdziwe .Dziennikarzy obowiązuje rzetelność i obiektywizm ,nie mówiąc o cenzurze .
CENZURA
CENZURA 17.12.2019, 11:29
CENZURA już w Kronice Tygodnia zawitała ??? CENZURA , a wielu wie o co chodzi z takim nagrodami .BUDMAT to wałek CENZURA . CENZURA .Prawdę pisz redaktorku a jak tak pisać tak będziecie to na ulicy wylądujecie .CENZURA.
CENZURA
CENZURA 17.12.2019, 11:29
CENZURA już w Kronice Tygodnia zawitała ??? CENZURA , a wielu wie o co chodzi z takim nagrodami .BUDMAT to wałek CENZURA . CENZURA .Prawdę pisz redaktorku a jak tak pisać tak będziecie to na ulicy wylądujecie .CENZURA.
Jestemrobotem
Jestemrobotem 16.12.2019, 23:44
Ale wał hahahha stoi i święci pustkami. Jak makieta, z którą mozna zrobić zdjecie i to wszystko do czego służy. To jest taki Miś, na miarę naszych możliwości i to on otworzy oczy niedowiarkom! Myślałem, że busy z gminnej przeniosą sie na PEO. Może miasto by coś zrobiło w tej sprawie, bo na gminnej nie ma juz czym oddychać.
Jolanta
Jolanta 16.12.2019, 14:03
Ten hub jest elegancki i tyle. A na ul. Gminnej dalej masakrycznie i siermiężnie. Szkoda, że nie wykorzystuje się tego, co jest nowe, ładne i wygodne.
Łukasz
Łukasz 16.12.2019, 13:18
A ktoś z tego hubs korzysta. Jakieś busy się tam zatrzymują? Bo o ile się nie mylę to prawdziwy Hub znajduje się nadal na ul. Gminnej

Pozostałe