Gm. Skierbieszów: Mina w ogródku. Przyjechali po nią saperzy

  • 15.12.2019, 15:57
  • ak
Gm. Skierbieszów: Mina w ogródku. Przyjechali po nią saperzy
Kobieta porządkowała w sobotę (14 grudnia) ogródek przy swoim domu i podczas prac natknęła się na niewybuch. Natychmiast zaalarmowała policję. Na miejsce ściągnięto wojskowych saperów.

Niebezpiecznego odkrycia dokonała mieszkanka jednej z wiosek w gminie Skierbieszów.

CZYTAJ TAKŻE: POCISK LEŻAŁ PRZY TORACH W ZWIERZYŃCU

Policjanci obejrzeli znalezisko i doszli do wniosku, że to mina przeciwpancerna o średnicy ok. 15 cm, pochodząca najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

– Mimo że przedmiot przeleżał nietknięty w ziemi przez wiele lat, nadal stanowił śmiertelne zagrożenie, dlatego też mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska, aby nikt z ciekawskich osób postronnych nie zbliżał się do niego. Natomiast neutralizacją niewybuchu zajmą się powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe