Jarczów: "Swój" złodziej. Strażak ukradł strażakom kasę

  • 13.12.2019, 12:18
  • ak
Jarczów: "Swój" złodziej. Strażak ukradł strażakom kasę Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Należy do OSP, ale nie zawahał się, by kolegów druhów okraść. 38-latkowi z gminy Jarczów grozi za to nawet 10 lat więzienia. Złodzieja namierzyła policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 grudnia. Kasetka z pieniędzmi zniknęła ze strażackiego garażu. Jak to się stało?

Już po zatrzymaniu przez policję 38-letni druh wyjaśnił, że zdobył klucz do metalowej szafy, w której schowana była kasetka z pieniędzmi. Wykorzystał moment, gdy w pomieszczeniu nie było nikogo i zabrał skarbczyk do domu. Aby dostać się do pieniędzy, prawie 2 tys. zł., musiał użyć łomu, bo skrzyneczka była zamknięta solidną kłódką.

Niedługo cieszył się łupem, bo szybko namierzyli go policjanci z Ulhówka. Pieniądze udało się odzyskać. Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe