Jest bezpiecznie? Policjanci debatowali z obywatelami

  • 14.12.2019, 14:47
  • Źródło: KMP Zamość
Jest bezpiecznie? Policjanci debatowali z obywatelami Fot. KMP Zamość
Policjanci wspólnie z mieszkańcami gmin Komarów-Osada i Łabunie spotkali się na debacie społecznej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie Osada. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Uczestnicy spotkania dzieląc się spostrzeżeniami rozmawiali o lokalnym bezpieczeństwie.

Debata została zorganizowana przez policję. Przedsięwzięciu przyświecało hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”.

W debacie uczestniczyli m.in. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzej Mioduna wraz z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Tomaszem Halinowskim i  kierownikiem Posterunku Policji w Łabuniach asp. szt. Zbigniewem Byczkiem. Obecni byli również wójt gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka, przedstawiciele urzędów gmin, instytucji, służb oraz placówek oświatowych, jak również zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Komarów Osada i Łabunie.

Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu zamojskiego, a zwłaszcza na terenie działania Posterunku Policji w Łabuniach. W czasie debaty omówiono również metody działania oszustów oraz wskazano zasady, jakimi należy się kierować, aby nie dać się oszukać i nie stracić swojego mienia. Przypomniano także o Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazując na korzyści płynące z jej funkcjonowania oraz o aplikacji „Moja Komenda”.

Policjanci zapoznali się z problemami mieszkańców oraz poznali ich oczekiwania w zakresie poprawy lokalnego bezpieczeństwa. Spostrzeżenia zostały przez funkcjonariuszy zanotowane, po to, aby po ich przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania. Na zakończenie lokalne władze samorządowe w imieniu mieszkańców podziękowali policjantom z Łabuń za służbę na rzecz miejscowej społeczności.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.12.2019, 10:34
To spotkanie było dawno. Niestety nie jest tak kolorowo w tej gminie jak się wydaje. Spożywanie alkoholu w centrum gminy. Demolowanie mienia (pomnik, altanka itp.) po rozbijane butelki, panowie zaczepiający pod sklepami bo im brakuje do wina, stoją bandami że strach przejść. Brak monitoringu oraz policji. Jak coś się dzieje to ich nie ma. Patrol przejedzie i nic więcej. A powinni przyjechać postawić radiowóz i się przejść.
Nieznany
Nieznany 17.12.2019, 15:32
Spotkanie było 11.12.19 to niedawno
Misza  z gminy
Misza z gminy 17.12.2019, 21:30
Uznali że niebezpieczne są zwierzęta. Problem może i ważny ale są ważniejsze np. właśnie walczenie z tymi osobami co siedzą na ławeczkach i innych miejscach które nadużywają alkohol
HaHa
HaHa 14.12.2019, 16:21
Nie jestem robotem, dlatego nie będę komentował tego cudownego zjawiska;

Pozostałe