Hrebenne: Ukrainiec i fałszywe dokumenty

  • 12.12.2019, 14:03
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec i fałszywe dokumenty Fot. NOSG
Teoretycznie miał zapewnioną pracę w Warszawie. Tak widniało na dokumentach, z którymi obywatel Ukrainy wjeżdżał do Polski przez Hrebenne. Okazało się jednak, że zaświadczenie przedstawione podczas kontroli granicznej było sfałszowane.

Cudzoziemiec został zatrzymany z nielegalnymi "kwitami" we wtorek, 10 grudnia. Wjeżdżając do naszego kraju przedstawił strażnikom granicznym „Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy….”. Teoretycznie miała je wystawić jedna ze stołecznych firm. Ale mundurowi zorientowali się, że dokument jest podrobiony.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty fałszowania dokumentów i używania ich jako autentycznych.Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

– Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe