Hrubieszów: Spacer z Maszą w Staszicu (WYNIKI KONKURSU)

  • 12.12.2019, 11:03
  • ak
Hrubieszów: Spacer z Maszą w Staszicu (WYNIKI KONKURSU)
Rosja i jej historia, kultura, geografia – to był główny temat konkursu "Spacer z Maszą", który we wtorek (10 grudnia) odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą o Rosji, ale również kreatywnością i zdolnościami artystycznymi.

Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów ze szkół podstawowych miasta i powiatu hrubieszowskiego.

W kategorii "tradycje, obrzędy, obyczaje" wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kryłowie: Gabriela Baryła, Agata Świtaj i Jakub Matuszewski, których opiekunką była Barbara Kozłowska-Leń. Drugą nagrodę otrzymały uczennice SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie: Julia Gawron i Magdalena Hukaluk (op. Bogusława Hrycaj). Na trzecim znaleźli się: Martyna Panasiewicz, Karolina Zając, Karol Bławacki i Michał Skwarczewski, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie (op. Monika Anigacz i Sylwia Wojak).

W kategorii prezentacji utworów literackich wygrali: Amelia Pawluk i Sebastian Borek (SP nr 2 Hrubieszów, op. Bogusława Hrycaj). Na drugim miejscu znalazła się Amelia Serafin z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hulczu (op. Anna Choma). Trzecią nagrodę otrzymali: Amelia Nowosad i Jakub Matuszewski (SP Kryłów, op. Barbara Kozłowska-Leń).

Atrakcje turystyczne Rosji najlepiej zaprezentował Karol Mroczek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Futy w Dziekanowie (op. Neonila Pawluk). Drugą nagrodę otrzymały: Martyna Panasiewicz, Karolina Zając i Vladyslav Yushchuk z SP nr 1 w Hrubieszowie (op. Monika Anigacz i Ewa Filipowicz-Sidorczuk). Trzecie miejsce zajął Tomasz Głuszczak, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Hulczu (op. Anna Choma).

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody od burmistrza Hrubieszowa, starosty hrubieszowskiej, wójta gminy Hrubieszów.

Zdjęcia: UM Hrubieszów i facebook.com/Maryla Symczuk

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe