Tomaszów Lubelski: Uczniowie Bartosza stypendystami marszałka

  • 14.12.2019, 08:04
  • ak
Tomaszów Lubelski: Uczniowie Bartosza stypendystami marszałka Fot. pixabay.com
Siedmioro pierwszoklasistów Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim znalazło się w gronie wyróżnionych w ramach programu "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019/2020".

Gala wręczenia stypendiów prymusom odbyła się we wtorek, 10 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W gronie wyróżnionych mogli się znaleźć młodzi ludzie, którzy byli laureatami bądź finalistami konkursów kuratoryjnych, mieli na świadectwie co najmniej dwie oceny celujące z przedmiotów przyrodniczych i osiągnęli wysoki wynik w egzaminie kończącym szkołę. Spośród pierwszaków tomaszowskiego "Bartosza" zasłużyli sobie na to:  Łukasz Bałabuch, Jakub Dworniczuk, Anna Krzaczkowska, Rokasana Lipian, Igor Mróz, Julia Sagan i Michał Suski.

Warto dodać, że w tym roku do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 942 wnioski, a stypendium w wysokości 400 zł na 10 miesięcy przyznano 399 uczniom. Listy gratulacyjne wręczali prymusom wicemarszałek Michał Mulawa oraz wicekurator oświaty Eugieniusz Pelak.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe