Tyszowce: Strażacy żądają przeprosin! Prezes PUK ich obraził?

  • 10.12.2019, 14:21
  • m
Tyszowce: Strażacy żądają przeprosin! Prezes PUK ich obraził? Gmina i miejscowa Wspólnota Gruntowa wie, że o strażaków trzeba dbać. Latem strażacy z jednostki OSP w Tyszowcach otrzymali 16 kompletów uniformów. Teraz oberwali od prezesa PUK.
Mieszkańcy Tyszowiec mają problem z miejskim wodociągiem, który często ulega awariom, a niedawno zanieczyszczeniu bakteriami coli. Prezes Zarządu PUK tłumaczy rozliczne przyczyny tego stanu rzeczy. Za jedną z nich uznaje pobór wody przez jednostki OSP. Strażacy są zbulwersowani i żądają przeprosin.

Pod koniec października po serii awarii okazało się, że woda z wodociągu w Tyszowcach nie nadaje się do spożycia, bo znajdują się w niej m.in. bakterie z grupy coli. Dopiero po tygodniu państwowy inspektor sanitarny dopuścił ją do spożycia warunkowo. I choć wszyscy odetchnęli z ulgą, to zaczęto się zastanawiać, czy taka sytuacja się nie powtórzy. 

 

Kontrowersje w raporcie

Radny Paweł Kościołko poprosił burmistrza o przygotowanie informacji m.in. na temat stanu wody i infrastruktury. Waldemar Warzocha, prezes Zarządu PUK Sp. z o.o. w Tyszowcach, sporządził na ten temat raport (odczytał go też radnym podczas sesji). Pisał w nim m.in. o potencjalnych przyczynach występowania zanieczyszczeń wody w wodociągu, o awariach, ale też nieuregulowanej gospodarce ściekowej, praktykach wylewania ścieków na pola, do rowu, lasu czy ogrodu, próbach "czyszczenia" sieci przez mieszkańców poprzez opuszczanie wody hydrantami. Wspomniał również o poborze wody przez jednostki OSP działające w ramach akcji gaśniczych czy w ramach ćwiczeń przeciwpożarowych. 

Strażacy poczuli się urażeni. Wystosowali pismo do Marcina Kawałko, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tyszowcach. Tłumaczyli w nim m.in., że nie poobierają wody do celów przeciwpożarowych czy też do ćwiczeń ze "starego ujęcia". Poruszyli też kolejną kontrowersyjną kwestię, która wynika z raportu prezesa, mianowicie stwierdzenie, że jednostki działając w ramach akcji gaśniczych czy ćwiczeń przeciwpożarowych powinny informować przedsiębiorstwo i uzgadniać pobór wody z PUK. 

Cały artykuł dostępny tylko w powiatowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 30.12.2019, 19:00
Panowie i Panie Strażacy Święta minęły a przeprosin od Pana Prezesa PUK jak nie było tak nie ma a niektórzy jak Okulista 2 się nabijają z Was czy to ok? A co z wodą dalej brudna i śmierdząca w większości dni, nie ma rady na tą sytuację. Panie Burmistrzu proszę się opamiętać staliśmy Panu mandat zaufania. Pozdrawiam Ps. Ciekawy jestem jakie będą życzenia Noworoczne
Mieszkaniec  T
Mieszkaniec T 17.12.2019, 16:08
Zbliża się chwila prawdy ,odbiór robót PUK ; SCK i OSP w Tyszowcach .Elewacja s ...piep...rdol..ona widać gołym okiem nie trzeba być fachowcem jak to wygląda . Nie dziwne jest że robili to amatorzy za pieniądze kosmiczne .Pytanie co na to burmistrz ,radni ,inspektor nadzoru budowlanego ? Mieszkańcy poznali jaki jest ten prezes Warzocha .Kasa i zabawy z sekretarką to go interesuje a nie dbałość o wykonastwo prac budowlanych .Panie radny Pawle w tobie nadzieja na rzetelny odbiór tej inwestycji gdzie gmina jest inwestorem .Winni stanu rzeczy powinni ponieść odpowiedzialność za ten bubel .Jako budowlaniec wiedzę i dbanie o interes mieszkańców ma Pan dobre rozeznanie .Liczymy na fachowy i uczciwy odbiór wykonanej elewacji . Skorumpowany W .Warzocha powinien zostać usunięty z zajmowanego stanowiska i pokryć koszty fuszerki z własnych pieniędzy .
okulista  2
okulista 2 16.12.2019, 22:39
Brawo dla Warzochy że jest nietykalny ,ma wszystko w d..... i robi swoje .To się nazywa święty byk z PiS i PUK mu zrobicie straszaki [ strażaki ] .Siedzibę waszą odwalił ślepy zobaczy fajans i fuszerkę docieplenia .A może kasą się podzielił z zysku? Pytań wiele ,brak odpowiedzi i co z tą wodą ? Jutro radni debatować będą i niech myślą co tu jest nie tak .
okulista  2
okulista 2 16.12.2019, 22:39
Brawo dla Warzochy że jest nietykalny ,ma wszystko w d..... i robi swoje .To się nazywa święty byk z PiS i PUK mu zrobicie straszaki [ strażaki ] .Siedzibę waszą odwalił ślepy zobaczy fajans i fuszerkę docieplenia .A może kasą się podzielił z zysku? Pytań wiele ,brak odpowiedzi i co z tą wodą ? Jutro radni debatować będą i niech myślą co tu jest nie tak .
Pażdioch . i  Boczek
Pażdioch . i Boczek 15.12.2019, 10:42
Drodzy mieszkańcy ,radni ,burmistrzu ,konsumenci wody i usług Wielce panującego Waldka [ Kiepskiego ] Warzochy . Jak tak dalej robić będziecie to czeka nas styl życia jak lud Himba w Afryce .Woda to życie ,zdrowie , a nie dojna krowa jak jest obecnie traktuje się wodociąg i PUK . Czas uderzyć się w piersi i zrobić rachunek sumienia .
WODZIREJ
WODZIREJ 14.12.2019, 18:08
Blady zostaje przy wodopoju . Nic go nie ruszy ; Woda z Colą ,sex z sekretarką i opinia mieszkańców wkurzonych . To się nazywa mafia i układ korupcyjno - pisowski . Chcieliście PiS to macie chlew a nie gospodarza .
Guru   z  PUK
Guru z PUK 16.12.2019, 20:11
NIC z tego . Strażacy mogą tylko po buczeć , prezes ma to w d.....p..ie . Lać to wy możecie na elewacje i cole pić , albo do okulisty się udać ... Tak jest i nic naszego Waldka nie ruszy ,zapomnijcie o normalności w tym mieście jak świat duży szeroki .
PUKOWIEC
PUKOWIEC 13.12.2019, 22:43
Waldek organizuje wigilię na koszt podatników .Będzie śledż , sekretarka i pajaców kilku . Wody pić nie będą ale wódę .Jak wam nie wstyd robić sobie jaja z lud .
Xyz
Xyz 12.12.2019, 20:48
Wystarczy już rządzenia tego pana na pewno poradzimy sobie z tym panem niech wraca z kąt przyszedł
sylwester  2020
sylwester 2020 12.12.2019, 22:14
Chama nazywać trzeba tak jak rządzi taki tytuł . Krótko mówiąc s ...pierd...alaj skąd przyjechałeś Warzocho ,weż sobie swego p..rz..***s D..ziiiałeee .Wody bańke i paszo...łll .
cax
cax 12.12.2019, 16:15
sami swoi , ręka rękę myje w brudnej wodzie ,i co wy macie do powiedzeni .zero i puk robi swoje
PROROK
PROROK 12.12.2019, 09:57
BURDEL , SADOMA I GOMORA
m
m 12.12.2019, 17:57
PRAWDA I TYLKO PRAWDA .Woda i ludzie z PUK to sprawa brudna ,kto za tym stoi wszystko wiadomo . Władze odpowiedzialne gdzie są i co robią ?
strażak ale nie z Tyszowiec
strażak ale nie z Tyszowiec 11.12.2019, 23:46
Nie ma żadnego problemu- nie ma pieniędzy no to się zlikwiduje dwie wiejskie szkoły( chociaż się obiecywało solennie, że się tego nie zrobi) potem jeszcze dwie kolejne i zostanie tylko cudowna SP Tyszowce- gdzie Sanepid zamknął ubikację koło sali gimnastycznej , bo nie spełnia standardów nawet z Somalii i Bangladeszu
GORDIAN
GORDIAN 11.12.2019, 23:13
DRODZY MIESZKAŃCY TYSZOWIEC !!!sprawa juz została zgłoszona do programu Jaworowicz ,niedługo tv weźmie się w koncu za to i nagłosni ten problem.Pan Warzocha jest "specyficzny " ,jednak czy to jego wina ?w tej sprawie to "rzekoma władza" miasta powinna tez podjąć jakieś decyzje.Kochani spójrzmy prawdzie w oczy ,Pan burmistrz jest owszem grzecznym i kulturalnym mężczyzna, jednak zdecydowanie NIE NADAJE sie do pełnienia obecnej funkcji.Tyszowcom potrzebny jest człowiek z ikrą ,z charyzmą ,energią ,ktoś kto podejmuje odważne i samodzielne decyzje ,a nie słucha kobiety "DEMONA " w kazdej kwestii ,wiadomo o kim mowa....Podsumowując róbmy wszystko aby obalić władzę DEMONA bo to on gra tutaj główne skrzypce. Pozdrawiam Wszystkich mądrych i trzeźwo myślących Tyszowiaków !
Mieszkanka
Mieszkanka 11.12.2019, 18:27
No to się życzenia posypały od pracowników Puku dla mieszkańców Tyszowiec. Wstyd!!! Jeszcze raz WSTYD!!!!! Samo CHAMSTWO!!!
Mieszkaniec ul. Wielkiej
Mieszkaniec ul. Wielkiej 11.12.2019, 16:14
Dzisiaj znowu awaria i od południa nie ma wody, nikt nie raczył nas poinformować, nie było choćby jednego telefonu o przerwie w dostawie wody, to jest SKANDAL, PATOLOGIA I DEGRENGOLADA ! To przedsiębiorstwo to jedno wielkie zbiorowisko imbecyli, buraków, chamów i bezmózgowców z tym obrzydliwym Warzochą na czele. Wstyd i hańba żeby w "mieście" działy się takie rzeczy. Jak można trzymać takiego człowieka na stanowisku kierowniczym ? Gdzie rada nadzorcza ? Widocznie najważniejsze aby na koncie się zgadzało a ludzi mają za śmieci. Panie Burmistrzu czas z tym zrobić porządek, bo jest źle a będzie jeszcze gorzej.
Obserwator
Obserwator 11.12.2019, 10:24
Przeprosiny
Czy można oczekiwać przeprosin od człowieka który jest arogancki, dwulicowy i bez honoru? Od człowieka który za nic ma innych ludzi? Który uważa że może wszystkim powiedzieć wszystko? Który uważa że może obrazić każda kobietę swoimi tekstami z podtekstem? Który przyłapany za rękę na gorącym uczynku mówi że to nie jego ręka?
Nawet jeśli to nastąpi to co będą wate takie przeprosiny?
Rumcajs
Rumcajs 11.12.2019, 10:01
W tyszowcach przydałaby się pomoc Krzysztofa Kononowicza, tylko on może zlikwidować PUK i tego cymbała Warzoche.
Marian
Marian 11.12.2019, 08:37
Prawdą jest ,kto pracuje Puk to nierób łajza , uchol ... Warzochy bimbanie prezesa i jego hordy to chleb powszedni .Woda jak była bródna jest a kasa czysta . Co na to burmistrz ,pije wodę i milczy .
W
W 11.12.2019, 08:23
Jal zwykle wszyscy winni tylko nie puk
Zwolennicy  Waldka
Zwolennicy Waldka 11.12.2019, 08:15
CH .....uj jemu zrobicie .On tu rządzi i basta ,a jak komuś nie pasi morda w wiadro i do dna pij wodę .Wesołych świąt z ***zką i brudzie od pracowników z PUK .
Tyszowiak
Tyszowiak 11.12.2019, 08:28
Ch...UJ to jesteś ty .A kiedyś przyjdzie czas i przyjdzie czas na niego,a przy okazji i na was banda nierobów
Strażak
Strażak 11.12.2019, 07:53
Patologia i arogancja ,zero reakcji .Tak to wygląda w Tyszowcach ,winni się ponoszą bezkarnie .Szkoda że został usunięta opinia Mieszkańca T ,tam została dobitnie opisana sytuacja sprawy .W Warzocha jak opinia miejscowa niesie jest jak Banaś z PiS . Prawo i honor są dla niego zerem . Hulaj dusza i pij brudną wodę to motto tego chama .

Pozostałe