Lubycza i Horyniec razem

  • 13.12.2019, 07:07
  • wd
Lubycza i Horyniec razem Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński oraz Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis podpisali umowę partnerską.
Marek Łuszczyński, burmistrz Lubyczy Królewskiej, i Robert Sekris, wójt gminy Horyniec-Zdrój, podpisali 28 listopada umowę o współpracy, która dotyczy m.in. rozwoju gospodarczego, kultury i sportu.

Gminy Lubycza Królewska i Horyniec-Zdrój (woj. podkarpackie) sąsiadują ze sobą i są połączone drogą wojewódzką 867 Hrebenne – Sieniawa. 

"Celem ich współpracy jest wymiana doświadczeń w zakresie kultury, edukacji i nauki, oświaty i sportu. Samorządy będą także wspierać obustronne kontakty pomiędzy podmiotami gospodarczymi i instytucjami w zakresie współpracy gospodarczej, handlu i usług, a także drobnej wytwórczości i ekologii" – tłumaczył cel zawarcia porozumienia Mariusz Lewko, przewodniczący Rady Gminy Lubycza Król. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe