Horodło: Trzeba zacisnąć pasa

  • 11.12.2019, 07:02
  • Mariusz Parol
Horodło: Trzeba zacisnąć pasa
Ponoć bywały większe, ale ten też nie jest mały. Gmina Horodło pod koniec roku będzie musiała zaciągnąć kredyt na pokrycie 1,7 mln zł deficytu budżetowego. Na ostatniej sesji rada gminy podwyższyła mieszkańcom podatki. Jeden z radnych zarzuca wójtowi, że okłada rolników podatkami, zamiast szukać oszczędności.

Ostania listopadowa sesja Rady Gminy Horodło była poświęcona przede wszystkim trudnej sytuacji finansowej tej gminy i podwyżce podatków, jakie w przyszłym roku będą musieli płacić jej mieszkańcy. Bieżący rok Horodło najpewniej zakończy deficytem w wysokości około 1,7 mln zł. W tym roku gminie zabrało 100 tys. zł na zagospodarowanie odpadów komunalnych, a 600 tys. zł gmina musiała dołożyć z własnego budżetu do podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. Własne środki samorząd musiał wyłożyć również na inwestycje, których większość kosztów pokryły dotacje z zewnętrznych funduszy. Pod koniec roku gmina będzie zmuszona zaciągnąć kredyt, z którego pokryje część deficytu.

 – Brakujące 1,7 mln zł nie jest jakimś wyjątkowo wielkim deficytem, bywały wyższe, ale pieniądze na jego pokrycie gdzieś trzeba znaleźć – zaznacza Marta Maciejewska, skarbnik gm. Horodło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 16.12.2019, 09:02
Byla curownia w gminie Horodło i duzy podatek z tego też brakowało i nic się wtedy nie robiło moze trzeba trochę pomyśleć o redukcjach dwie szkoły w gminie

Pozostałe