Biłgoraj: Charytatywnie zagrali dla Piotrka

  • 12.12.2019, 05:54
  • lew
Biłgoraj: Charytatywnie zagrali dla Piotrka
5,5 tys. zł zebrano dla Piotra Kozaka podczas charytatywnego meczu piłki siatkowej, który odbył się 1 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Piotr Kozak to 20-letni mieszkaniec Szyszkowa (gm. Potok Górny). W ubiegłym roku  zdiagnozowano u niego  chłoniaka B-komórkowego z zajęciem obwodowego układu nerwowego. Mimo natychmiastowej operacji, niedowład nóg i kręgosłupa nie ustąpił. Piotrek poddał się też chemioterapii, po której nie czuł się jednak najlepiej.

Ostatnie wyniki badań sugerują, że rak jest w stanie remisji, czyli choroba się cofnęła. Od sierpnia Piotrek jeździ do ośrodka rehabilitacyjnego w Tajęcinie k. Rzeszowa. Są postępy. Trafił tam jako osoba leżąca, a obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebna jest dalsza rehabilitacja, ale roczny koszt to ponad 200 tys. zł. Rodziny nie stać jednak na pokrycie kosztów jego pobytu w specjalistycznym ośrodku, dlatego na stronie internetowej Siepomaga.pl  utworzono zbiórkę na rehabilitację Piotra. Akcja potrwa do 30 stycznia 2020 r.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSBiO w Biłgoraju, którego uczniem jest Piotrek, także włączyli się w akcję pomocy. Zorganizowali charytatywny turniej piłki siatkowej, w którym wzięło udział sześć drużyn. Podczas zawodów zebrano ok. 5,5 tys. zł. W planach są kolejne akcje oraz koncert kolęd w różnych językach.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe